2026. 04. 18. szombat
Andrea, Ilma
: 364 Ft   : 309 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

Ezúttal a KFC volt a Baja baja

Tamás Ferenc  |  2024. 10. 30., 08:44

Október utolsó vasárnapján a vizek városába, Bajára látogatott el vármegyei I. osztályú csapatunk, ahol a Bajai LC együttesével találkozott az annyi nagy csatát megélt vasvári utcai pályán. A találkozó, akárcsak az előző szezonban, ismét eldöntetlenre végződött, az előző évi 2-2 után ezúttal 1-1 lett az állás.

A hazaiak – négy győzelemmel és három döntetlennel, két vereségük mellett a táblázat 6. helyéről várhatták az összecsapást, míg a vendég Anda KFC három győzelem, három döntetlen és három veresége mellett a megszerzett 12 bajnoki pontjával a tabella 8. helyén állt.

Sajnos a mieink fájó vereséget szenvedtek hazai pályán az újonc Solti FC csapatától (1-3), sőt, az első osztályban idegenben még nem nyerő SC Hírös-Ép egyesület is megtréfált bennünket (1-2), akárcsak a hozzánk listavezetőként érkező „Kécske II.” gárdája is (2-5). Így mindhárom eddigi vereségünket hazai pályán szenvedtük el. Visszatérve az előző évi döntetlenünkre, abban a mérkőzésben is talán több volt pontosztozkodásnál, ám akkor örültünk neki, hogy mégis csak Baján értük el.
A 90 perc során aztán kiderült, hogy az akkori „iksz” nem volt véletlen, „ez” a Baja, már nem „az” a Baja volt. Az előző hetünket másolva, ezúttal is remek támadásokat vezettünk az első játékrészben – szinte sziporkázott a csapat – kreatívok voltak a mieink, ám a második félidőre mintha kicserélték volna a társaságot. Csak a hazai támadókon múlt, hogy ismét nem szaladtunk bele egy hasonló vereségbe, így talán a pontrablásunk is igazságosnak mondható. Rögtön a kezdés után Farkas Zalán és Matos Martin is villogott, sőt „Zazi” már a 10. percben előnyt is szerzett számunkra (0-1). Ekkor csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a vége, ám a szünetben mintha kicserélték volna csapatunkat. Onnan már csak a hazaiakon múlott, hogy nem küldtek pont nélkül haza bennünket.
A nagy hazai fölényt gólra váltotta a házigazda – Baladin egalizálta az állást a találkozó 77. percében -, így a nagy nyomást a hősiesen védekező mieink ezúttal kibírták, a pontszerzésünk talán megérdemelt volt.


Forrás: Anda KFC / Facebook

Bajai LC – Anda Kalocsa FC 1-1 (0-1)
vezette: Kiss László
Kalocsa: Rőthy Sz. – Török M., Dobra B., Erdélyi Zs., Rideg L. – Tóth L., Tamás B. – Farkas Z. (Bányai E.), Polyák K. (Székely Ö.), Matos M. (Markó R.) – Monori M. (Borda G.)
Edző: Vaskó József
Gólszerző: Farkas Zalán (0-1) a 10., Baladin Dominik (1-1) a 77. percben.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 04. 16., 10:54
Különleges kulturális program várja az érdeklődőket április 16-án, csütörtökön este a Kalocsai Művelődési Központ kamaratermében. A FolkArt Látogatóközpont hivatalos megnyitójának kísérőprogramjaként „Tündér öltések” címmel rendeznek inspiráló estet, amelynek középpontjában a magyar népi motívumok és a modern divat találkozása áll.
2026-04-14 13:11:33
Színes kulturális és szórakoztató programokkal rendezik meg idén is a Rác Pünkösdöt Dusnokon. A kétnapos rendezvénynek 2026. május 23–24-én a Barai Szabadidőpark ad otthont, ahol a szervezők koncertekkel, családi programokkal, versenyekkel és hagyományőrző műsorokkal várják az érdeklődőket.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 04. 17., 11:28
Látványos bemutatók és izgalmas programok várták az érdeklődőket Baján. A rendőrségi nyílt nap idén is nagy sikert aratott. Még >>>
2026. 04. 17., 11:09
Nemcsak a szabályokra, hanem az egymás iránti tiszteletre is tanították a gyerekeket a rendőrök. A programok játékosan, mégis fontos üzeneteket közvetítettek. Még >>>
2026. 04. 17., 09:47
Több ezer gyorshajtót regisztráltak a rendőrök a 2026-os Speedmarathon akció ideje alatt. Még >>>
2026. 04. 17., 08:46
Ideiglenes vízszolgáltatás-kimaradásokra kellett számítani 2026. április 17-én több településen is hálózati meghibásodás miatt. Még >>>
2026. 04. 16., 12:17
Felháborító állapotok fogadták a szakembereket a csajda kerti játszótéren. A történtek nemcsak esztétikai, hanem komoly közegészségügyi problémát is jelentenek. Még >>>
2026. 04. 16., 09:02
Magyarországon minden évben április 16-án emlékeznek a holokauszt magyarországi áldozataira. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK