2025. 04. 25. péntek
Márk
: 407 Ft   : 359 Ft Benzin: 588 Ft/l   Dízel: 598 Ft/l   Írjon nekünk

Lányaink a bajnokjelölt újpestieket fogadták

Tamás Ferenc  |  2024. 03. 22., 13:00

A Paksi SE zömében egykori kalocsai csapattagokkal és edzőjükkel, Radványi Lászlóval ugyancsak „Méhecskés” kötődéssel bír, ezért is játssza több bajnoki mérkőzését is Kalocsán a Méhecskék SE sportcentrumában. Így volt ez március 14-én, csütörtökön délután is, amikor a Lány Regionális U16-os bajnokság Dél-Nyugat csoportját veretlenül vezető, fővárosi UTE gárdáját fogadták, amely az őszi szezont is a dobogó legfelső fokán zárta. A csoport hetedik helyén álló paksi hölgykoszorú, tehát azzal az újpesti amazonhaddal mérkőzött, amely veretlenül vezeti a tizenkét csapatos csoport mezőnyét, pazar 99-7-es gólkülönbségével a Vasas Akadémia gárdája előtt.

Nos, a tavasz első játéknapján a Radványi tanítványok Siófokon mérkőztek, ahol a hosszabbítás perceiben kaptak ki 2-1 arányban. A tavasz második fellépésén az újpesti lányokat fogadták akik az őszön 12-1-re győztek le bennünket, ezért is voltak a tavaszi visszavágó toronymagas esélyesei. A mostani meccs a Radványi tanítványok számára csupán formalitás, ami a tavaszi visszavágó eredményét illette. Mindezek ellenére a Radványi-csapat erőn felül hozta a 90 percet, mivel jól szűrték meg a fővárosi lányok támadási kísérleteit. A mieink jól is teljesítettek a találkozó során, hiszen a fővárosi tizenegy gólos vereségükhöz képest ezúttal „csak” három góllal maradtak alul (1-4). Mindez a paksi gárda fejlődését is jól tükrözte, amelyet bizonyított a kalocsai mérkőzés második félideje is, amely 1-1-re végződött.

Az őszhöz képest szinte tapintható volt lányaink fejlődése, amelyet ez a mostani meccs és annak eredménye is igazolt.

Paksi SE – UTE 1-4 (0-3)
vezette: Horváth Tamás
Paks: Ignácz Sz. – Bálint R., Németh K., Erdei M. – Pálinkás F., Földesi B., Fekete B. – Bengő D., Zoltán A., Sallai M., Papp L.
Csere: Benke F., Peák A., Selényi N.
Edző: Radványi László
Gólszerző: Streck Fanni (0-1) az 5., Szabó Franciska (0-2) a 15., Miklós Luca (0-3) a 35., Sallai Melinda (1-3) az 55., Soós Réka (1-4) a 66. percben.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 24., 12:20
Az Országos Baranta Szövetség és az Aero Club Foktő-Kalocsa Egyesület Sárköz Baranta Szakosztálya közös szervezésében idén jubilál a Wesselényi Kupa – tizedik alkalommal várja a harcművészet és hagyományőrzés iránt érdeklődőket Homokmégyen!
2025-04-22 11:31:53
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.

Podcast

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 04. 25., 11:50
Kalocsán továbbra is havonta várja a résztvevőket a Depresszió és Öngyilkosság Megelőzése Klub, ahol szakszerű támogatást kaphatnak azok, akik a mentális egészségük megőrzéséért szeretnének tenni. Még >>>
2025. 04. 25., 10:49
Április 24-én délután heves zivatarok csaptak le Tolna vármegye több településére. Szekszárdon és Kakasdon a hirtelen lezúduló eső és jégeső következtében villámárvíz alakult ki, elöntve az utcákat és megbénítva a közlekedést. A meteorológiai szolgálat további zivatarokra figyelmeztet.​ Még >>>
2025. 04. 25., 10:28
A magyar kormány 2025. április 26-át nemzeti gyásznappá nyilvánította Ferenc pápa temetésének napján. Az intézkedés célja, hogy kifejezze az ország tiszteletét és háláját a néhai egyházfő iránt, aki húsvéthétfőn hunyt el 88 éves korában. Még >>>
2025. 04. 25., 09:30
Hajnali igazoltatás során négy fiatalt kaptak el kábítószerrel a rendőrök Kiskunfélegyházán, majd a dílert is elfogták egy helyi szórakozóhelyen. Még >>>
2025. 04. 25., 09:02
Drónnal segített közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartottak április 22-én az M5-ös autópálya Bács-Kiskun megyei szakaszán, ahol több szabálytalanságot is észleltek a hatóságok. Még >>>
2025. 04. 24., 13:41
A Google egy új, interaktív Doodle-játékkal lepte meg a felhasználókat 2025. április 24-én, amely az áprilisi utolsó félholdat ünnepli. A „Rise of the Half Moon” című játék szórakoztató módon tanítja meg a Hold fázisait. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK