Az FGSZ Földgázszállító Zrt. ütemezett karbantartást végez, ami gázszolgáltatási szünettel jár több település nagyfogyasztóit érintően. Az érintetteket arra kérik, hogy előzetesen szüntessék meg a gázvételezést.
Az MVM Égáz-Dégáz Földgázhálózati Zrt. tájékoztatása szerint 2025. június 11-én, 10:00 és 14:00 óra közöttgázszolgáltatási szünet várható több településen, mivel az FGSZ Földgázszállító Zrt. üzemeltetésében lévő gázvezeték-rendszeren karbantartási munkát végeznek.
A leállás azokat a felhasználókat érinti, akik 65 m³/h vagy annál nagyobb gázmérővel rendelkeznek, tehát főként ipari, intézményi vagy nagykereskedelmi fogyasztókat.
Érintett települések:
Bátya, Drágszél, Dunapataj, Dunaszentbenedek, Dunatetétlen, Dusnok, Fajsz, Foktő, Géderlak, Harta, Homokmégy, Kalocsa, Miske, Ordas, Öregcsertő, Szakmár, Újtelek, Uszód.
A szolgáltató a zavartalan újraindítás érdekében arra kéri az érintetteket, hogy a fenti időszakban szíveskedjenek a gázvételezést megszüntetni. A munkálatok a rendszer biztonságos működését és a műszaki feltételek szinten tartását szolgálják.
Éjjel-nappal hívható diszpécserközpont:
+36 80 820 141
+36 30 640 1491
A szolgáltató előre is köszöni az érintettek megértését és együttműködését!
A Fókuszban Podcast legújabb adásának vendége Font Sándor országgyűlési képviselő, akivel országos politikai kérdésekről, a közösségi média erejéről, fejlesztésekről, az uszoda bezárásáról és az 51-es út helyzetéről is beszélgettünk, de a politikus azt is megosztotta, mit gondol dr. Bagó Zoltán polgármester levelezéséről.