2025. 07. 15. kedd
Henrik, Roland
: 400 Ft   : 343 Ft Benzin: 590 Ft/l   Dízel: 589 Ft/l   Írjon nekünk

Búcsúi érseki szentmisét tartanak a Szent István király templomban

Helyszín: Szent István király templom
Dátum: 2023. augusztus 19., szombat 18:00

A Szent István király tiszteletére szentelt templomban a korábbi évekhez hasonlóan az ünnep előestéjén tartanak szentmisét, melynek oka, hogy augusztus 20-án számos program várja az ünnepelni vágyókat az országban és határon túl is, ezért esett a választás az államalapítás ünnepét megelőző napra.

A Szent István király tiszteletére szentelt templomban a korábbi évekhez hasonlóan az ünnep előestéjén tartanak szentmisét, melynek oka, hogy augusztus 20-án számos program várja az ünnepelni vágyókat az országban és határon túl is, ezért esett a választás az államalapítás ünnepét megelőző napra.

 

Augusztus 19-én, este hat órakor a kalocsai Szent István király templomban ünnepi érseki szentmise lesz, amely a templomi közösségnek, de a hozzánk érkező vendégeknek is egy piros betűs dátum. Ahogyan az oltárképen látjuk, a Szent Koronának, és ezzel együtt a nemzetnek, a hazának a felajánlását végzi el Szent István királyunk, aki mind a mai napig a legnagyobb uralkodója, apostoli királya ennek a népnek. Köszönettel és nagy hálával tartozunk neki!”- emelte ki dr. Mészáros István.


Szent István nemcsak király, hanem egyházszervező is, tíz püspökség alapítója. Közülük egy a kalocsai-bácsi főegyházmegye, a régi kalocsai érsekség, melynek élén Asztrik volt az első érsek – ereklyéiket a Szent István király templomban őrzik.

Így ez egy ezeréves találkozás ebben a templomban. Amikor a búcsút ünnepeljük, akkor mindkettőjükre büszkén tekintünk!”– fogalmazott a templomigazgató. 

A Szent István király templom mindig igyekszik alkalmat adni a hagyomány, a viselet őrzésének is, így a búcsúi szentmisén viseletbe öltöznek, akik tehetik. Az augusztus 19-én 18 órakor kezdődő szentmise agapéval zárul, a résztvevőket továbbá Szent István király szentképével ajándékozzák meg.

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-07-14 09:51:49
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány meghirdette 2025. évi Állatvédelmi Ösztöndíjprogramját, melynek célja, hogy támogatást nyújtson az állatvédelemben tevékenykedő vagy e területen elkötelezett szakemberek számára felsőfokú képzéseik finanszírozásához. Míg tavaly 25 fő részesülhetett támogatásban, idén már 42 fő számára biztosítja az Alapítvány az ösztöndíjat.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 07. 14., 13:39
Egyre gyakoribbak az adathalász e-mailek, amelyekkel banki adatokat próbálnak kicsalni a gyanútlan felhasználóktól. Egy rossz mozdulat, és máris eltűnhet a pénz a számlánkról. Még >>>
2025. 07. 14., 11:26
A hét elején még perzselő napsütés és strandidő vár ránk, de hamarosan hidegfront, felhőszakadások és viharos szél nehezítheti a mindennapokat. Újabb időjárási hullámvasút veszi kezdetét. Még >>>
2025. 07. 14., 11:14
Egy ablakbetörés miatti düh rohamba fordult: a főbérlő nem csak szóban rendezte volna a nézeteltérést – fúrószárral támadt egy férfira Kecskeméten. A rendőrség gyorsan közbelépett. Még >>>
2025. 07. 14., 09:37
Hardverhiba miatt országosan leáll az ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban július 14-én az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyekben – közölte a Digitális Magyarország Ügynökség. Még >>>
2025. 07. 14., 09:06
Kacagás, játék, barátságok – a legvidámabb napok pillanatait idézzük fel azokból a táborokból, ahol kollégáink gyermekei felejthetetlen élményekkel gazdagodtak. Még >>>
2025. 07. 14., 09:01
Végéhez közeledik Kapu Tibor történelmi jelentőségű küldetése – a magyar űrhajós és társai hamarosan elhagyják a Nemzetközi Űrállomást, és visszatérnek a Földre. A leszállás eseményei élőben követhetők. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK