A NŐ-KÖZ-PONT harmadik előadásán a vendég Réfy Anita a járási hivatal népegészségügyi osztályának járványügyi szakügyintézője, a beszélgetőtárs pedig a szokásokhoz híven dr. Magóné Tóth Gyöngyi intézményvezető volt.
A bevezetőben elmondta, hogy
a legfontosabb a család és a munka,
amihez mindig párosult a tervezettség és a kiszámíthatóság, mint ami leginkább segítette őt a céljai elérésében.
A hagyományoknak megfelelően egy prezentáció keretében foglalta össze életútja legfontosabb eseményeit, családi hátterét, gyermekkorát, a nyaralásokat Balatonon, amelynek máig nagy szerelmese, iskolás éveit, családalapítást, hivatást, kedvteléseket.
Forrás: Boda Tibor / KALOhírek
Meghatározóak voltak az ének-zenei általános iskolában töltött évek, kiemelkedő tanáregyéniségek, mint dr. Tóth Zsigmondné és Lakatosné Klári néni, akik elindították a kóruséneklés felé, ami máig tartó élményt adott számára - az éneklés örömén túl megtanította fegyelemre, a közös munka becsületére.
25 éve a főszékesegyházi kórus tagja, ahova Leányfalusi Vilmos orgonaművész, karnagy hívására érkezett. Sikernek tartja ezt is, akárcsak a házasságát és családalapítását. 1992-ben házasodtak össze férjével Réfy Csabával, akit, mint elmesélte, már 9 éves (!) korában kinézett magának. Az álom valóra vált, és azóta is nagy harmóniában élnek.
Kecelen kezdték közös életüket egy vadregényes vadászházban, ami szintén meghatározó lett a későbbiekben is. Párhuzamosan együtt, egymást támogatva és segítve végezték el ezidőben az egyetemet, főiskolát és két évvel később már ismét Kalocsán folytatták a megkezdett utat.
Rengeteg közös vadászélmény datálódik erre az időre, és itt vált számára is életre szóló vonzalommá a vadászat. Azóta már a nagyon kevés női vadászok egyike az országban, ehhez kapcsolódóan a vadételek készítésének és nem mellesleg a vizsláknak is nagy rajongója lett.
A vadászvizsgát is néhány hónap alatt letette az évek során felhalmozott és elsajátított tudásanyag birtokában, és így kapta meg apósától a jutalomként felajánlott első fegyverét.
Forrás: Boda Tibor / KALOhírek
A vadászattal kapcsolatban pro és kontra elhangzó érvekkel kapcsolatban megjegyezte, hogy számára a természet adta varázslat mellett a vadászatra úgy tekinti, mint egy szükséges vadszabályozó tevékenységre, mely az adott terület, az erdő ökoszisztémájának fenntartásához nélkülözhetetlen.
Szóba került a család és gyermekei, megejtő őszinteséggel beszélt látássérült első szülött gyermekük rengeteg akaratot és erőt kívánó felneveléséről, és az elért közös sikerről, hogy immár főiskolai hallgató.
Természetesen nem maradhatott ki a munkája sem, betekintést nyerhettünk a járványügyi szolgálat tevékenységébe és az aktuális influenza helyzettel és a védőoltásokkal kapcsolatban is kaptunk releváns információkat.
Ismét egy kiegyensúlyozott és sikeres asszonyt ismerhettünk meg, aki mindennek a hátterét tartja talán a legfontosabbnak, zárszónak illő gondolatát idézve:
Ha az embernek ilyen családja van, tényleg lehet sikeres.
Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!