A Jobbik szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében megdöbbenésének adott hangot a menekülttábor létrehozásának lehetőségével kapcsolatban, amely – ha beigazolódik – az illegális határátlépők ellátását, elszállásolását fogja szolgálni. „Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy több száz főnyi olyan személyt eresztenének szélnek a városunkban, akikről azt sem tudhatjuk bizonyosan, hogy kik ők és milyen szándékkal érkeznének hozzánk” – fogalmaz a Jobbik.
A párt felháborítónak tartja, hogy a kormány egyik napról a másikra, a helyi képviselő-testületet, a városvezetést és a lakosságot megkerülve dönthet a több száz fő befogadására képes tábor felállításáról úgy, hogy még a város – igaz nem kormánypárti – polgármestere is csak a közbeszédből értesülhet a vélhető tervekről. Mint írják, a közbeszéd az olyan véleményektől hangos, miszerint a kalocsaiak nem akarnak újra menekültet látni a városban, nem szeretnék, ha a múlt heti szegedi, vagy az eheti debreceni eseményekhez hasonló lázongások történnének városukban.
„Nem, nem akarnak Kalocsa lakosai menekülttábort, még a baloldal liberális bértolnokai, biznisz jogvédői és megélhetési ajvékolói szociálisan érzékeny hozzáállása ellenére sem! (Bárcsak 2004. december 05-én lett volna a baloldal ilyen befogadó, amikor meggyalázták nemzetünket és szemen köpték határon túli magyar testvéreinket!)” – olvasható a párt állásfoglalásában.
A politikai szervezet a közleményben felszólítja a Kormányt, hogy „haladéktalanul közölje valódi szándékát a kalocsaiakkal, valamint még mielőtt bármilyen incidens történne, gondolja át Kalocsán a menekülttábor létesítésének ötletét! Amennyiben mégis megvalósul, úgy gondoskodjon a rendőri készültség szintjének azonnali emeléséről, hiszen a lakosság szubjektív biztonságérzete jelentősen zuhant az ide érkező menekültek híre hallatán.”
Mint írják, a Jobbik következetes: az országos aláírásgyűjtéshez csatlakozva a kalocsai szervezet tavasszal sok száz támogató aláírást gyűjtött annak érdekében, hogy a kormány kezelje határozottabban a hazánkat sújtó menekültáradatot, pedig akkor még szó sem volt a helyi tábor felállításáról. Már akkor jelezték, hogy országosan nélkülözhetetlennek tartják „a menekülttáborok zárttá tételét, illetve lakott területen kívülre helyezését, az önálló határőrség visszaállítását és a visszafordíthatóság intézménye jogi garanciájának megteremtését.”