2025. 11. 10. hétfő
Réka
: 383 Ft   : 331 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

Nyílt nappal egybekötött szakmabörze a Dózsában

Helyszín: Dózsa György SZKI, Kalocsa, Asztrik tér 5-7.
Dátum: 2016. november 18., péntek 10:00

A város legnagyobb oktatási intézménye, a Bajai SZC Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma november 18-án 10 és 12 óra között tartja az intézmény hagyományos Nyílt Napját. Az Asztrik tér 5-7. szám alatti főépületben megrendezett úgynevezett szakmabörze elsődleges célja, hogy a jövőre végző általános iskolások átfogó képet kapjanak az iskola széles képzési kínálatából.

A tematikus Nyílt Napon nemcsak a nyolcadikos tanulók, de szüleik és osztályfőnökeik is részt vehetnek, hogy minél több információt szerezzenek az egyes tanulmányi területekről, ágazati képzésekről, a szakmaszerzés öröméről és lehetőségeiről.

A nyílt nap első 25 percében a látogatók regisztrációja történik, majd az ünnepélyes megnyitó után az iskola tanulója, az X–faktorból ismert Benedek Viki énekel a hallgatóságnak.

A szerteágazó képzés miatt az egyes programhelyszíneket az általános tájékoztatást követően ismertetik.

A Dózsa 9. osztályos, rendvédelmi szakos tanulói ismerkednek a tűzoltók munkájával
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

Fekete Antal igazgató arról tájékoztatta portálunkat, hogy a szakközépiskolai képzés keretében az asztalos, cukrász, épület- és szerkezetlakatos, gépi forgácsoló, hegesztő, festő, mázoló, tapétázó, női szabó, pék, rendészeti őr szakmákat mutatják be.

Az asztalos szakma bemutatása közben egy levéltartó doboz készítésére nyílik lehetőség. A sütemények iránt érdeklődők mézeskalács-díszítéssel kezdhetik a cukrászat fortélyaival való ismerkedést.

Az iskola lakatos tanulói ördöglakat készítésével, a gépi forgácsoló tanulók saját dobókocka készítésével, a leendő hegesztők védőöltözet és a hegesztőpajzs használatának kipróbálásával várják a szakmájuk iránt érdeklődőket.

A résztvevők a színek használatát a festő szakma, a smileyt varrás technikáját a női szabó szakma ismertetése közben gyakorolhatják.

Rövid időre a pékek munkájába is betekinthet, aki a zsemle gömbölygetését, a kifli sodrását és a kalácsfonást kipróbálja.

A szakgimnáziumba informatika, gépészet, közgazdaság, rendészet és közszolgálat, valamint szépészet ágazaton várják a tanulókat.

Számukra lehetősége nyílik arra, hogy LEGO elemekből, szín- és hangszenzorral felszerelt robotot építsenek, programozzanak, majd a kész művet az infós tanulók segítségével akár okostelefonról irányítsák.

Minden bizonnyal az úgynevezett CAD-CAM programozás és a fémmarás gyakorlata is érdekli majd a Dózsa szakmabörzéjére november 18-án érkező szülőket, osztályfőnököket és persze leginkább a tanulókat.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-11-07 10:58:11
Az Európai Unió legelőrehaladottabb atomerőmű-építési projektje, a Paks II. is bemutatkozott a párizsi Nukleáris Világkiállításon. A World Nuclear Exhibition nyolcvan ország több mint ezer szakemberének aktív részvételével zajlott és huszonötezer látogatót vonzott. Magyarország először vett részt az atomenergia-felhasználás teljes területét bemutató találkozón. A Paks II. Zrt.-t és további hat hazai céget bemutató standot Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója is megtekintette Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Jákli Gergely elnök-vezérigazgató társaságában. (x)

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 11. 10., 10:59
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának hallgatói szakmai látogatáson jártak a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányságon, ahol testközelből ismerkedhettek meg a rendőri hivatás mindennapjaival. Még >>>
2025. 11. 10., 10:07
A Bajai Rendőrkapitányság munkatársai idén is részt vettek a város pályaválasztási kiállításán, ahol a diákok első kézből ismerhették meg a rendőri hivatás sokoldalú és izgalmas világát. Még >>>
2025. 11. 09., 08:51
November 9-én a világ a feltalálókat ünnepli – azokat az embereket, akik bátorsággal és kitartással formálják jövőnket. A Feltalálók Napja remek alkalom arra, hogy megemlékezzünk azokról, akik ötleteikkel megváltoztatták mindennapjainkat. Még >>>
2025. 11. 08., 09:25
A jövő rendőrei újabb mérföldkőhöz érkeztek szakmai útjukon: eskütételük után már hivatásosként szolgálják a közösséget. A Bács-Kiskun vármegyei rendőrkapitányok személyesen adták át a jelvényeket leendő kollégáiknak. Még >>>
2025. 11. 07., 13:07
A rendőrök a lakosság segítségét kérik a megtalálásában. Még >>>
2025. 11. 07., 11:39
A Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata által létrehozott Sváb-sarki Fi200 Klub legutóbbi találkozóját Hajóson rendezték meg. Az esemény ismét bebizonyította, hogy a klub nemcsak kapcsolatépítésre, hanem valódi üzleti együttműködések elindítására is kiváló lehetőség. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK