Elkészült a dunaszentbenedeki önkormányzati étkezde felújítása. A 28 millió forintos, vissza nem térítendő uniós forrásból egy épületbe integrálták a szociális étkeztetést és a házi segítségnyújtást, emellett új eszközöket is beszereztek. A fejlesztésnek köszönhetően magasabb szintűvé váltak az étkezde szolgáltatásai, de a munkák a napi szükségletek kialakításán túl vélhetően javítják majd az ellátottak komfort érzetét is.
Ahogyan a néhány napja a Vargyas Mihály polgármesterrel készült interjúban a KALOhírek megírta, az utóbbi időben számtalan felújítás történt Dunaszentbenedeken.
Szintén a közelmúltban fejeződött be az önkormányzati étkezde teljeskörű felújítása. Ahogy a KALOhírek megtudta, az étkezdénél jelenleg az eszközbeszerzés van folyamatban, miután már ott is lezajlott a közbeszerzés.
Miként a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat által szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményből kiderül, Dunaszentbenedek Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be „Szociális alapszolgáltatások infrastruktúrájának bővítése, fejlesztése” címmel kiírt felhívásra.
A 28 millió forintos, vissza nem térítendő uniós forrásból egy épületbe integrálták a szociális étkeztetést és a házi segítségnyújtást, emellett új eszközöket is beszereztek,
javítva ezzel az ellátás környezeti és tárgyi feltételeit.
A közlemény emlékeztet rá, hogy Dunaszentbenedek Község Önkormányzata két szociális feladatot lát el: a házi segítségnyújtást és a szociális étkeztetést. Ezen pályázat eredményeként e két ellátás egy épületben valósul meg a Kossuth utca 51. szám alatt.
A fejlesztés során, az épületen bontási munkálatokat végeztek, belső válaszfalakat bontottak el és a meglévő régi kazánt fali kondenzációs fűtőkazánra cserélték. Az épület tíz centiméteres külső homlokzati hőszigetelést kapott, illetve padlásfödém hőszigetelést 15 centiméteres vastagságban.
Az étkezde felújítása során akadálymenetesítették az épületet, valamint egy ebédlőt, konyhát – tálalót, mosogatót, raktárt, több mosdót, öltözőt, valamint házi gondozói irodát is kialakítottak. Olyan eszközöket, bútorokat, berendezési, felszerelési tárgyakat szereztek be, amelyek megfelelnek az azt használók életkori sajátosságainak, egészségi és mozgásállapotának, és a fejleszteni kívánt szociális alapszolgáltatás, gyermekjóléti alapellátás nyújtásához szükségesek.
A projekt nyomán az épület korszerűsítésével tehát egy létesítményt hoztak létre, ami a napi szükségletek kialakításán túl segít javítani az ellátottak komfort érzetét is. A beruházás során megtörtént az intézmény szociális alapszolgáltatásainak komplex fejlesztése, magasabb szintűvé szolgáltatások válnak elérhetővé.