2026. 04. 18. szombat
Andrea, Ilma
: 364 Ft   : 309 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

Adóhatósági razzia csütörtökön Kalocsán és Hartán – Márciustól generálisan a rendőrség a szabálysértési hatóság

Adóhatósági razzia csütörtökön Kalocsán és Hartán – Márciustól generálisan a rendőrség a szabálysértési hatóság
Zsiga Ferenc  |  2020. 01. 14., 10:33

Tavaly nyáron nem kis baj kerekedett abból, hogy a NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai számla és nyugtaadási kötelezettséget, a foglalkoztatás szabályait ellenőrizték a kalocsai járásban. Akkor az adóhatóság nem jelentette be előre az ellenőrzést. Ezzel szemben most a NAV Regionális Igazgatósága közzétette a honlapján: január 16-án Kalocsán és Hartán ellenőrzi a számla- és nyugtaadási kötelezettséget, a foglalkoztatottak szabályszerű bejelentését, valamint az online pénztárgépekkel kapcsolatos előírások betartását.

Ugyan tudomásunk volt róla, az elmúlt két évben nem neveztük meg azokat a kalocsai és vidéki üzleteket, vállalkozásokat, amelyeket a hatóság a kiszabott pénzbírság mellett hosszabb-rövidebb időre bezárt, azaz felfüggesztette működésüket az ott megállapított rendellenességek, elsősorban a szabálytalan foglalkoztatás miatt.

Mint a NAV mostani közleményből kiviláglik,

A MÁR KORÁBBAN ELLENŐRZÖTT ÜZLETEKET EZÚTTAL ELKERÜLIK AZ ELLENŐRÖK,

viszont ahol nem jártak, ott csütörtökön különösen számíthatnak a felbukkanásukra.
Természetesen mindez nem azt jelenti, hogy más alkalmakkor, akár bejelentés nélkül is, ne jelenthetnének meg jogszerűen az adó- és munkaügyi ellenőrök bárhol és bármikor.

Amint arról az újévben induló új adózási szabályokról szóló cikkünkbenbeszámoltunk, több vállalkozás, így a fogorvosok, más egészségügyi szolgáltatók is online pénztárgépre kötelezettek, de

A SZÁMLÁZÁS SZABÁLYAI ÉS AZ EZZEL KAPCSOLATOS BEJELENTÉSI KÖTELEZETTSÉGEK ÁLTALÁNOSSÁGBAN IS SZIGORODTAK.

Mint megtudtuk, az autójavító műhelyeknél, járműalkatrész-forgalmazással foglalkozó cégeknél, de más, hasonló szolgáltatást végzőknél az adóhatóság akár évekre visszamenőleg azt is ellenőrizheti, hogy a különböző cégektől megrendelt alkatrészek milyen utat jártak be, a leszállított és átvett alkatrészek, naponta akár több tucat, ténylegesen hol vannak. Amennyiben azokat beépítették, akkor azt az ellenőrzés alá vont cégnek a vevő számára kiállított számlával kell igazolnia, vagy a raktárban kell bemutatnia.

Akkor lehet baj, ha sem számlával igazoltan, sem a valóságban nincs nyoma az alkatrésznek, ugyanis akkor azt nagy valószínűséggel beépítették, csak nem készült számla. Ilyen esetekről szintén tudomásunk van, az ellenőrzés alá vont vállalkozásokat akár több milliós adóbírsággal sújtották.

Információnk szerint a 2020. évet érintő változás az is, hogy a korábban a járási hivatalokhoz telepített fogyasztóvédelmi hatósági ellenőrzési munka járási szinten megszűnik, az március 1-jétől újra a megyei kormányhivatal hatáskörébe tartozik majd.
Még karácsony előtt született jogszabály arról, hogy

MÁRCIUS 1-JÉTŐL GENERÁLISAN A RENDŐRSÉG LESZ A SZABÁLYSÉRTÉSI HATÓSÁG,

a kisebb súlyú szabálysértési ügyekben jelenleg még eljáró járási hivataloknál megszűnik a szabálysértési hatósági munka.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 04. 16., 10:54
Különleges kulturális program várja az érdeklődőket április 16-án, csütörtökön este a Kalocsai Művelődési Központ kamaratermében. A FolkArt Látogatóközpont hivatalos megnyitójának kísérőprogramjaként „Tündér öltések” címmel rendeznek inspiráló estet, amelynek középpontjában a magyar népi motívumok és a modern divat találkozása áll.
2026-04-14 13:11:33
Színes kulturális és szórakoztató programokkal rendezik meg idén is a Rác Pünkösdöt Dusnokon. A kétnapos rendezvénynek 2026. május 23–24-én a Barai Szabadidőpark ad otthont, ahol a szervezők koncertekkel, családi programokkal, versenyekkel és hagyományőrző műsorokkal várják az érdeklődőket.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 04. 17., 11:28
Látványos bemutatók és izgalmas programok várták az érdeklődőket Baján. A rendőrségi nyílt nap idén is nagy sikert aratott. Még >>>
2026. 04. 17., 11:09
Nemcsak a szabályokra, hanem az egymás iránti tiszteletre is tanították a gyerekeket a rendőrök. A programok játékosan, mégis fontos üzeneteket közvetítettek. Még >>>
2026. 04. 17., 09:47
Több ezer gyorshajtót regisztráltak a rendőrök a 2026-os Speedmarathon akció ideje alatt. Még >>>
2026. 04. 17., 08:46
Ideiglenes vízszolgáltatás-kimaradásokra kellett számítani 2026. április 17-én több településen is hálózati meghibásodás miatt. Még >>>
2026. 04. 16., 12:17
Felháborító állapotok fogadták a szakembereket a csajda kerti játszótéren. A történtek nemcsak esztétikai, hanem komoly közegészségügyi problémát is jelentenek. Még >>>
2026. 04. 16., 09:02
Magyarországon minden évben április 16-án emlékeznek a holokauszt magyarországi áldozataira. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK