A Homokmégyi Önkormányzat Tapolcsányiné Varga Krisztina polgármester kezdeményezésére döntött arról, hogy a községben a 7-12 éves korosztály részére Élővilág ismereti játszóházat szerveznek. A „Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam és megértem.” szlogen jegyében december 15-én, pénteken szervezett rendezvényre az öregcsertői, a miskei, a szakmári általános iskola diákjait, a helyi természetvédelmi őrt és a vadásztársaság elnökét is meghívták. A tanáraik vezetésével vendégségbe érkezett csapatokat a polgármesterek is elkísérték, az eseményt Font Sándor országgyűlési képviselő nyitotta meg.
A vendégeket a fogadásukra megterített Művelődési Ház előterében Tapolcsányiné Varga Krisztina és Balogh Csaba Zoltán, a helyi iskola tagintézmény vezetője köszöntötte. A gyerekek már az előcsarnokban érdeklődéssel fordultak Herman Ottó, a híres magyar természettudós, polihisztor munkásságát felölelő színes tablók felé. A kiállítás anyaga jól reprezentálta, hogy a természet, a környezet megismerése, értő védelme iránti kíváncsiság már egészen kis gyermekkorban feléleszthető, a csoportos, játékos tanulás öröme tudássá formálódhat.
A Művelődési Ház nagytermében 10 csapat részére kialakított játszótereknél helyet foglaló diákokat és tanáraikat Font Sándor országgyűlési képviselő köszöntötte, aki beszédében rámutatott: még az olyan természet közeli településeken, mint Homokmégy is fontos, hogy az itt felnevelkedő generációk értően ismerjék az őket körülvevő környezetet és élővilágot, már kisgyermek korban megtanulják óvni és védelmezni a természetet.
A három-három csapatot kiállító Homokmégy és Szakmár, a két-két csapattal résztvevő Öregcsertő és Miske diákjai előre meghatározott menetrend szerint látogatták az egyes állomáshelyeket. Minden megállónál különböző ügyességi és elméleti játékok várták őket. A csapatoknak állomásonként 10 perc állt rendelkezésére ahhoz, hogy a koordinátorok segítségével a Ciripeljünk, Pókháló-játékok, Ismerkedünk a fával, Nézd meg közelebbről, Jellemző vízparti madarak, Mag-vak tapintás, Harkálykopogtató, Bánj óvatosan a természettel, Vadássz okosan, Herman Ottó témakörökben játékosan elmélyüljenek, új ismereteket szerezzenek.
A gyerekek ezúttal nem vetélkedtek, sokkal inkább játszottak, beszélgettek azzal a határozott pedagógiai célkitűzéssel, hogy a saját tapasztalaton, játékon alapuló tanulás segítse őket az ismeretszerzésben. Az Élővilág ismereti játszóház felfedezéses, interaktív tanulása arra is rávilágított, hogy a 21. század oktatásában már más a szerepe a tanárnak, aki immár nem az információ forrása, hanem segítője, irányítója a tanulásnak, a felfedezés folyamatának.
A délig tartó játszóház után a helyi önkormányzat vendégül látta a csapatokat és kísérőiket, a gyerekek talán életre szóló élményekkel és tudással térhettek haza.
Az oldal támogatója a Hufbau-Akker szaküzlet. További akciós termékekért ide kattints!