Pénteken nyílt kiállítás a Schöffer Gyűjteményben a 25 éves jubileumát ünneplő Nagykőrösi Nemzetközi Művésztelep huszonhárom kortárs alkotójának válogatott képeiből. A tárlat anyagát ebben a cikkünkben mutatjuk be.
A „Kortárs 23” című kiállítást pénteken nyitotta meg Budai Viktória művészettörténész, a gyűjtemény vezetője, amiről önálló cikkben tudósítottunk. Budai Viktória a művésztelep történetének ismertetése mellett méltatta a tárlat anyagának technikai tematikai és stilisztikai sokféleségét, amire kiragadott példákként néhány képről mondott egy-egy mondatot, fölhívva a figyelmet az adott alkotás fontos sajátosságaira.
E képeket Budai Viktória narrációjával kísérve tárjuk olvasóink elé, a többi alkotást pedig a képre kattintva megtekinthetik galériánkban!
Azonban megjegyezzük, hogy a fotók nem adják át a művek valós értékeit, ezért virtuális tárlatunkat csak ízelítőnek, kedvcsinálónak szánjuk, aki kedveli a képzőművészetet, föltétlen tekintse meg a kiállítást, amelyet ezúton ajánlunk szíves figyelmükbe!
A tárlat április 2-áig látogatható minden kedden, csütörtökön és szombaton 10-től 17 óráig.
Suffczynski fotográfiai precizitással készült akvarelljétől (…)”
a Matisse enteriőrképeit idéző Kalaichi szoknyás csendéletén keresztül (…)”
Stefanovic erdőrészletéig megannyi téma és technika.”
Az anyagokkal kísérletezésre jó példa Jia Shangou összeillesztett deszkákra kasírozott munkája, (…)”
vagy Bardócz Lajos zodiákus sorozatának az iróniát sem nélkülöző papírmasé nyomata.”
A szenzitív festészeti tendencia, a figuralitást az expresszivitást ötvözve elementáris erővel nyilvánul meg Papageorgiu Andrea Somogyfajszi Kálváriájának intenzív színvilágában és vibráló felületkezelésében.”
Az expresszivitás művészi jelensége más aspektusból jelenítődik meg Nina Nikonenko sárgadinnyés (…)”
vagy Tatjana Ivanova gyöngyvirágos intenzív csendéletén.”
A lengyel Pawel Warchol tusrajzán megjelenő gépezet a technika egyik gyöngyszeme, amelyet érdemes aprólékosan tanulmányozni.”
L. Balogh József Öreg ház kapuja a múlt és a jelen összekapcsolásával különös atmoszférát tár elénk. Az intenzív színeket ragyogásba hozza a délutáni nap fénye.”
Az atmoszférateremtés másik példája Szolnoki Szabolcs Szellemkutyája. A szürreális hangulatú képen a Szellemkutya fluoreszkáló alakja kiemelkedik erős kontrasztot alkotva, a kert zöld koloritjával.”
Ezeket a képeket emelte ki megnyitóbeszédében Budai Viktória.
Ízelítő gyanánt, a tárlat sokszínűségének érzékeltetésére elegendő is.
A KÉPEK BÁRMELYIKÉRE KATTINTVA TEKINTSÉK MEG A MŰVEK MINDEGYIKÉT FELSORAKOZTATÓ KÉPGALÉRIÁNKAT IS!