2026. 02. 13. péntek
Ella, Linda
: 378 Ft   : 319 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

„Szusza” Pista bácsi anekdotáiból (2.)

Tamás Ferenc  |  2020. 04. 17., 07:59

A ’80-as – ’90-es évek voltak a kalocsai gyermekfoci kiemelkedő évei, amikor az ország különböző pontjain rendezett számtalan torna a Szusza-tanítványok sikereitől volt hangos. Mi több, ezekben az időkben még egy Fradi utánpótlásnak is sikk volt Kalocsára járni.

Az előző részben Pista bácsi egyik történetében – „Szép álmom volt” –, mesélt a kezdetekről és legelső tanítványairól, ezúttal pedig egy olyan tanítványára emlékezik, aki valóban sokra vitte ebben a játékban, amelyet úgy hívnak, hogy labdarúgás.

Lakatos István több évtizeden át pallérozta városunk gyermekfocistáit, szerettette meg velük az emberiség legnépszerűbb játékát.
bővebben ...


De ne lőjük le a poént, hogy kiről is van szó, remélhetőleg csak a végén robban majd a bomba! Pista bácsi ezen kis irományát is eljutatta hozzám és ebben így emlékszik vissza:

 

Láttalak Balázska!

Emlékszem arra az időre, amikor kilenc évesen édesapáddal eljöttél edzésre. Már az első találkozásunkkor lehetett látni, hogy ebből a kis emberkéből akár igazi focista is lehet. És aztán én elkezdtem lerakni az alapokat, sőt rövid idő után már húzhattam a falakat is, persze tudtam, hogy azt már úgy is más fejezi be. Amikor Haris Tamás kinőtte ezt a korosztályt, Te foglaltad el a helyét, tegyük hozzá, sikerrel. Tetted a dolgod a következő években, és én már akkor láttam, hogy bizonyosan beérik majd ez a gyümölcs. Majd tizenévesen a Fővárosba kerültél, abba a csapatba igazoltál, ahol egykoron Mészöly,  Farkas Jancsi, Berendi Pali kergették világszínvonalon a labdát. Igaz, ekkor még „csak” Magyarország egyik meghatározó utánpótláscsapatában, a Vasasba verekedted be magad, de már ott voltál a tűz közelében. Kíváncsiságból elmentem édesapáddal megnézni egy mérkőzésedet. Nagyon örültem, amikor láttalak, hogy az egykori kilenc éves kisgyerek már piros-kék mezben bontogatja a szárnyait. Emberek, ez a kissrác valamikor egy kisváros, kiscsapatában kezdett labdába rúgni, és lásd, ma már ott tart, hogy tagja a Vasas korosztályos utánpótlás bajnokcsapatának. Mindig is bíztam benne, hogy töretlen szorgalommal és kitartással vagy felvértezve, ezért már akkor és ott is megjósoltam, hogy láthatunk még a Vasas felnőtt csapatában is.
Balázska szívós, keménykötésű gyerek volt már kiskorában is, de láttam, hogy továbbra is megmaradt benne a szigor, a párharcok férfias megvívásában. A látogatásom meccsén is láttam, hogy kemény fickó is maradt, igaz a mai fociban ez már inkább előny, mint hátrány. Adottságai, macska szívóságú felépítése ideálisnak mondható, de azért már akkor megfogalmazódott bennem, hogy Balázska vigyázz, mert a sárga – netán piros lapok jöhetnek majd, amely sem Neked, sem a csapatodnak nem tesz jót!
Ami a fővárosi látogatásom után külön öröm volt számomra, hogy egy újabb volt játékosom első osztályú csapatban játszik. Becsületes munkával még sokra viheted, nagyon bízom benne, hogy így lesz. Látod, azért is volt érdemes dolgoznom, hogy Pákolicz Dávid és Szauter Pista után Te is a csúcsra jutottál, akit úgy hívnak, hogy Villám Balázs”.


Balázs a Kispesttel lett magyar bajnok


Hogy az idős mester prognózisa mennyire bekövetkezett, annak igazolásaként álljon itt egykori focistája Villám Balázs pazar eredménysora, aki

Kalocsa labdarúgásában egyedüliként a mai napig 485 NB/s meccsén van túl,

miközben Kapitány Sanyink után (az FTC-vel volt bajnokcsapat tagja – A szerk.), a Budapesti Honvéddal ő is Magyar Bajnoknak mondhatja magát.


De nézzük, ennek a páratlan pályafutásnak az állomásait. Villám Balázs 1989. június 2-án született, Kalocsáról való eligazolása után az alábbi csapatokban szerepelt.

2006/2007. Vasas –13 meccs
2007/2008. Vasas – 29 meccs
2008/2009. Vasas – 41 mérkőzés
2009/2010. Vasas 38 mérkőzés
2010/2011. Bajai LSE (NB II.) – 40 mérkőzés
2011/2012. Bajai LSE (NB II.) – 33 mérkőzés
2012/2013. Dunaújváros PASE – 34 mérkőzés
2013/2014. Dunaújváros PASE – 45 mérkőzés
2014/2015. Dunaújváros – 40 mérkőzés
2015/2016. Dunaújváros/Szolnoki MÁV 39 mérkőzés
2016/2017. Budapest Honvéd/ZTE – 35 mérkőzés
2017/2018. Budapest Honvéd/Gyirmót – 38 mérkőzés
2018/ 2019. Gyirmót FC Győr (NB II.) – 35 mérkőzés
2019/2020. Gyirmót FC Győr (NB II.) – 25 mérkőzés

Balázs, a guggoló sor közepén látható

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2026. 02. 12., 10:57
Csütörtökön kezdetét veszi az ország egyik legismertebb télűző népszokása: február 12. és 17. között hat napon át a hagyományoké és a közösségi programoké lesz a főszerep Mohácson. Idén 76 busócsoportba szerveződve több mint 2700 regisztrált beöltöző vesz részt az eseményen.
2026. 02. 11., 15:01
Holnap, február 12-én, csütörtökön délután egy órai kezdettel tartják a kalocsai grémium következő ülését a Városháza Dísztermében. Ekkor terjeszti elő a polgármester Kalocsa Város Önkormányzata és intézményei 2026. évi költségvetési rendeletének tervezetét, de több más, sokakat érintő kérdésről is dönthetnek a képviselők.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 02. 13., 11:07
Február 13-án Budapest ostromának befejezésére emlékezünk. A 1944–45-ös harcok a főváros és az ország történelmének egyik legsúlyosabb időszakát jelentették. Az emléknap a civil áldozatokra és a háború pusztítására is figyelmeztet. Még >>>
2026. 02. 13., 10:16
A Víz Világnapjához kapcsolódva rajzpályázatot hirdet a Kiskunvíz Kft. „A víz összeköt minket!” címmel. Még >>>
2026. 02. 13., 10:01
VapSolo és más hasonló illegális elektronikus cigarettát Magyarországon nem lehet forgalmazni: ezek a termékek nem árusíthatók sem online, sem üzletekben. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ezúttal egy újabb közösségi portálon hirdetett Vape-kereskedelem végére tett pontot. Még >>>
2026. 02. 12., 15:13
Árokba borult egy autó a 6-os főúton – segítségnyújtás nélkül hajtott tovább a szabálytalan előző Még >>>
2026. 02. 12., 13:39
Hosszú évek várakozása után hivatalosan is átadják az M5-ös autópálya új, kunszállási csomópontját. A megnyitót kedden tartják, az autósok várhatóan a délutáni óráktól már használhatják az új le- és felhajtót. Még >>>
2026. 02. 12., 10:38
Több mint 2,7 millió forint hiányzott egy kiskőrösi társasház kasszájából. A volt közös képviselő saját megélhetési gondjait fedezte a lakók pénzéből – az ügyben a rendőrség befejezte a nyomozást. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK