Kalocsán született 1954-ben. 1964 óta táncol, ebben az évben Tóth Ferenc - Feri bácsi, tanító fedezte fel benne a tehetséget.
Tanítója volt Tóth Ferenc, Pécsiné Ács Sarolta, Cserei József, Bencze Károlyné mellett sok nagy tudású koreográfus is: Born Miklós, Foltin Jolán, Szabadi Mihály, Tímár Sándor, Töreki Imre.
A Kalocsai Népi Együttes történetét hivatalosan 1967 óta jegyzik, ő akkor már tagja volt annak, 1968-ban a felnőttek közé került. 1968 nyarán rendezték az I. Dunamenti Folklór Fesztivált, amelyen ő szervesen részt vett.
1986 óta feleségével, Szabó Ágnessel együtt tagja a jelenleg dr. Kovács Istvánné Sztakó Éva által vezetett Kalocsai Hagyományőrző Néptánc Egyesületnek.
1991-ben megalapították a Kalocsa Népművészetéért Alapítványt, fő feladatának tekintve Kalocsa népművészeti értékeinek a megőrzését. Feleségével mindketten alapító tagjai a szervezetnek. A megalakuláskor megválasztották az alapítvány kuratóriumi tagjának, amit a mai napig betölt és segíti az alapítvány munkáját.
1998-ban megkapta a Pécsiné Ács Sarolta díjat. Akkor úgy fogalmaztak, hogy a fiatalok számára példaértékű szorgalmáért, emberi tartásáért.
2000-ben Fülöp Ferenc szólótáncverseny díjat nyertek Cselik Máriával.
2007-ben a Kalocsai Népi Együttes 40 éves évfordulója alkalmával a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség emléklapját kapta.
Két fiúgyermek, Gábor és Tamás édesapja, Tamás pár évig táncolt is a szüleivel.
Közel 60 éve táncol, Kalocsán él, nevelte családját és vitte ezeken az éveken keresztül hírül a világban, több mint 15 országban a kalocsai táncok nevét.
A kérdésre, hogy mit jelent neki a néptánc, a következőket felelte:
Az én életemnek már szerves része a tánc, a zene, a népdal. Az én életem ezek nélkül már elképzelhetetlen. Az évek múlásával csendesedik a nóta, lassul a tánc, de úgy gondolom, ez nem csorbít az értékén, csak szebb és méltóságteljesebb lesz tőle.”