Egyedülálló rekordot állított fel az FMC Hősök csapata, hiszen a Fresenius Medical Care (FMC) magyarországi cégcsoportjának szervezésében és támogatásával rajthoz álló csapat szervátültetett, illetve dialízissel kezelt sportolókat felsorakoztatva teljesítette az Ultrabalaton 220,1 kilométeres távját – írja portálunknak megküldött sajtóközleményében a csapatot kiállító, dialízis központokat üzemeltető FMC.
Azt már csak mi tesszük hozzá, hogy
A CSAPAT EGYIK TAGJA VOLT A KALOCSAI SZÁRMAZÁSÚ JAKAB KINGA IS.
A dializáltak hazai és nemzetközi futó- illetve távgyalogló versenyein rendszeresen induló Jakab Kinga tavaly Calgariban az Európa bajnoki címet is megszerezte, aminek kapcsán vele készült nagyinterjút is közöltünk portálunkon.
Az alábbiakban a csapatot fenntartó FMC által kiadott sajtóközlemény folytatását szerkesztett formában tesszük közzé.
A csapattagok közül a legfiatalabb 14, a legidősebb 65 éves volt, akadt, aki két kilométert futott, de olyan résztvevő is volt, aki 21 kilométerrel, vagyis félmaratoni távval vette ki részét a csodálatra méltó teljesítményből.
A csodálatra méltó teljesítmény ráadásul csúcsot is jelent, hiszen az FMC Hősök csapata magyar rekorder lett azzal, hogy Iváncsics Zsolt – a „magyar Forrest Gump” kitűnő ötlete alapján szervátültetett csapatként futotta körbe a Balatont – ilyenre ugyanis korábban még nem volt példa.
A csapatot végig kísérte az idén 25 éves magyarországi Fresenius Medical Care ügyvezetője is, aki a versenyzők váltópontra való eljutásában aktívan vette ki a részét. Fontos kiemelni, hogy a céget két, dolgozókból álló csapat is képviselte a sporteseményen, így gyakorlatilag
EGYÜTT FUTOTTAK AZ ORVOSOK ÉS AZ EGYKORI BETEGEK IS.
A Fresenius Medical Care 25 évvel ezelőtt nyitotta meg az első magyarországi dialízis központját, s mára 22 művese központot üzemeltet felelősen, ahol mintegy 600 orvos és ápoló dolgozik a betegekért nap mint nap. A cégcsoport rendszeresen jelen van a hazai futóeseményeken, ahol felhívja a figyelmet a sport egészségmegőrző szerepére illetve, hogy minden ember életében kiemelt jelentősége kell, hogy legyen a rendszeres testmozgásnak és egészséges táplálkozásnak, mivel az egészség a legfőbb értékük, a szervátültetetteknek és művese kezelteknek pedig még fontosabb az egészséges életmód, hogy ők is teljes életet élhessenek.
Szép a hely, nagyon jó a szurkolótábor, és nagyon jó a hangulat. Tényleg minden szuper, csak az emelkedők ne lennének…”– mondta a verseny tapasztalatairól Szendi János, az FMC Hősök csapat tagja.
A versenyre való felkészüléshez a POLAR Magyarország is nagyban hozzájárult. A cég biztosította a szükséges pulzusmérő eszközöket, amelyek használata azért is volt fontos, mert így biztonságban készülhettek a futók, illetve a HRV-elemzések is nagyban segítették azt, hogy a verseny alatt megfelelő pulzuskontrollal teljesíthessék az FMC Hősök a távot.
A POLAR az eszközök biztosításán túl profi edzői stábbal, Csoma Ferenc, Kárai Kázmér mesteredzők közreműködésével is segítette a futókat. A szakemberek elmondták, a Hősök csapata végig szorgalmasan végezte az edzéseket, példamutató odaadással készült, és az edzők rég találkoztak ilyen kitartó csapattal, nem véletlen, hogy mindenki számára élmény volt a közös munka.
Az FMC Hősök csapata a Magyar Szervátültetettek Szövetségének (MSZSZ) nélkülözhetetlen segítségével állt össze. A szövetség nem csak komoly részt vállalt a szervezésben, hanem nagyban osztozott a csapattal a sikerekben is. A szervátültetés életet ment, ám az új élethez új életforma is szükséges, amelyet meg kell tanulni.
A Magyar Szervátültetettek Szövetségének ingyenes „Képzett Beteg Programja” ebben az új élet kialakításában segít, amely adományokból és támogatásokból valósul meg.
ITT A KITŰNŐ PÉLDÁJA ANNAK, HOGY MEGFELELŐ ÉLETMÓDDAL NEMCSAK HOSSZABB ÉS TELJESEBB ÉLETRE, HANEM VALÓDI SPORTTELJESÍTMÉNYRE IS KÉPESEK A SZERVÁTÜLTETETTEK.
S bár az FMC Hősök csapatának nem az eredmény volt a fontos, a társaság egytől egyig sportemberekből áll, amit jól mutat, hogy az együttes jövőre újra szeretne indulni az UltraBalatonon, célja pedig, hogy megdöntse a mostani, 24:15:14-es csúcsát, tovább javítva ezzel a Magyar rekordon.
Számunkra kiemelt fontosságú, hogy tömegsport rendezvényeken keresztül is kihangsúlyozzuk az egészséges életmód és a mozgás fontosságát, ezzel is erősítve társadalmi szerepvállalásunkat a megelőzésben és üzenni mindenkinek, hogy az egészség a legfőbb érték.”- zárja a közleményt Berkes Attila, a Fresenius Medical Care magyarországi cégcsoport ügyvezetője.