A Bajai SZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája négy végzős osztályának összesen 65 tanulója ballagott el tegnap: a szakgimnáziumos egészségügyi szakirányon 24, a vendéglátó szakirányon 22, míg a szakközépiskolai tagozaton, pincér szakon 11, szakács szakon pedig 8 diák intett búcsút az iskolapadnak a május 2-án, csütörtökön délután öt órakor a Tomori Pál utcai főépület udvarán megtartott ünnepélyen. Az ünnepség keretében 10 végzős diák négyéves teljesítményét oklevéllel ismerték el, 14 tanuló pedig jutalomkönyvben részesült.
A ballagóknak a hagyományok szerint már jóval korábban indult a program, hiszen már háromnegyed négytől megkezdődött az utolsó osztályfőnöki órájuk, amely után a ballagtató diáktársaktól megkapták egy-egy szál virág kíséretében tarisznyáikat, majd a könyvtárban virágokat adtak át tanáraiknak.
Forrás: Illés György Cinó
Ezt követően vonultak a ceremónia helyszínére, az iskola napsütötte udvarára, osztályfőnökeik, Szigeti Tamás, Molnár Zsuzsanna, Purak-Sass Judit, illetve Molnár Pál vezetésével.
A Kovács Kíra és Kardos Péter műsorközlése mellett zajlott ünnepély a vendégek köszöntését követően a Himnusz közös eléneklésével kezdődött, az ünnepség során pedig sorra csendültek föl a hangszórókból az ismert ballagódalok: Elmegyek, elmegyek…, Húsz év múlva, Gaudeamus igitur és még sok más alkalomhoz illő ének.
A rendezvénynek irodalmi felütést Vincze Máté adott, aki Váczi Mihály Még nem elég című költeményét szavalta el.
Forrás: Illés György Cinó
A továbbiakban a stafétát átvevő osztályok nevében búcsúztató beszédet Szakács Anna és Pajsán Fanni mondott, a távozó osztályok nevében pedig Tóth Réka, illetve Nagy Kinga szólt az egybegyűltekhez és diáktársaikhoz.
Ezt követően Szeghalmi Gábor és Gubányi Korina ünnepélyesen átadta az iskola zászlaját, amelyet a feltörekvő osztályok nevében Frankhauzer Ádám és Semperger Kitti vett át.
Végül Bekéné Deutsch Ágnes igazgató látta el szellemi, erkölcsi útravalóval a ballagókat, majd elismerő okleveleket, illetve jutalomkönyveket adott át az arra leginkább érdemes tanulóknak.
ELISMERŐ OKLEVÉLBEN RÉSZESÜLT:
Forrás: Illés György Cinó
JUTALOMKÖNYVBEN RÉSZESÜLT:
Az ünnepély a zászló kivonulása után a Szózat eléneklésével zárult, majd a ballagók színes lufik felbocsátásával engedték el jelképesen a maguk mögött hagyott három, illetve négy évet.
A ünnepi alkalom végén szüleik, barátaik virágokkal halmozták el az iskolájuktól búcsúzó diákokat.
A Fókuszban Podcast választási különkiadásába térségünk összes képviselőjelöltje meghívást kapott, négyen elfogadták meghívásunkat. Vendégünk volt (betűrendben): Font Sándor, Kókai Katalin, Kőszegi Mihály és Szabó Patrik.