2026. 02. 25. szerda
Géza
: 379 Ft   : 322 Ft Benzin: 582 Ft/l   Dízel: 586 Ft/l   Írjon nekünk

Meghitt karácsonyi ünnepség a Szent Kereszt kórházban

Zsiga Ferenc  |  2024. 12. 16., 07:11

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Kalocsai Szent Kereszt Kórházában advent harmadik hetében, december 13-án, pénteken rendezték meg az intézmény hagyományos karácsonyi ünnepségét. A szépen feldíszített fenyőfa és dekorációk, a Nagyasszonyunk Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium tanulóinak karácsonyi történetre és fúvós hangszerekre komponált műsora egykettőre ünnepi hangulatot hozott a városban legtöbb dolgozót foglalkoztató intézmény falai közé. Az eseményen részt vett Dr. Bábel Balázs metropolita érsek, Dr. Bagó Zoltán, Kalocsa város polgármestere, Dr. Lénárt Endre, az intézmény megbízott főigazgatója és Dr. Tóth Gábor, a Bajai Szent Rókus Kórház főigazgatója. Ünnepi gondolatait Dr. Bábel Balázs, Dr. Bagó Zoltán és Tóth-Szivós Etelka, a kalocsai telephely vezetője osztotta meg az intézmény nagy közösségével.

A kórház éttermét megtöltő közönség először Schubert: Ave Maria című művét hallhatta Romsics Roberta trombita előadásában.

Képgaléria megtekintése (20 db kép)

Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

Dr. Bábel Balázs érsek beszédében kidomborította:

Ide tartozónak érzem magam, annál is inkább, mert Kalocsán az első ispotályt (kórházat) Csák Ugrin érsek építtette 1236-ban. A második ispotályt Bácsban szintén ő létesítette 1238-ban, aminek még a szerbek is, a mai napig őrzik az emlékét, ki van írva a régi bácsi érseki székhely falára. Tehát ha a folytonosságot veszem alapul, akkor több száz éve valamiféleképpen a kalocsai érsekek az egészségügyet szolgálják és mint tudjuk, a jelenlegi intézmény régi szárnyának az építéséhez is hozzájárultak. Én minden évben itt vagyok az ünnepségükön és elmondom: karácsonynak az a sajátossága, hogy a legkiszolgáltatottabb helyzetben is meg tudja szólítani az embereket. Maga Jézus is kiszolgáltatott módon született”– mondta az érsek, majd egy második világháborús történetet felidézve János evangéliumából az „élet, fény, szeretet” szavak tartalmára és a karácsony összefüggéseire hívta fel a figyelmet.

Képgaléria megtekintése (20 db kép)

Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

Mint mondta,

ha valakik, hát az orvosok foglalkoznak legtöbbet az élettel, de az egy olyan misztérium, hogy pontosan meg sem tudjuk határozni, hiszen van a biológiai élet, és a természetfölötti élet, amit Isten hozott ebbe a világba. A karácsony egyik örök üzenete: ha a földi életünk be is fejeződik, akkor sincs mindennek vége - a Jézus Krisztus által hozott megváltás és üdvösség ezt üzeni. A fény sem csupán a fizikai fényt jelenti, hanem erkölcsi fogalommá vált. A bibliában a fény az erényességnek, a sötétség pedig a bűnnek a szimbólumává vált. Jézus Krisztus is a világosság fiaként érkezett közénk, elhozta nekünk azt az életformát, amellyel élni érdemes, igazi távlatokat tud nyitni és elvisz bennünket a szeretet világába. A szeretet is egy olyan szó, ami sokrétű, azonban az Istentől való szeretetnek maradandónak kell lennie. Az önzetlen szeretetet nem tartja számon, hogy kaptam valamit, vagy nem kaptam, Isten is a maga önzetlenségével lépett a mi világunkba. Ebből akarunk mi visszaadni valamit, amikor karácsonykor önzetlenül ajándékot adunk egymásnak. Végezetül azt kívánom, hogy ezek a karácsony körüli gondolatok erősítsenek meg bennünket abban, hogy ez az ünnep sokkal több, mint egy visszatérő évfordulós emlékezés, a karácsony az, ami valóban életet, fényt és szeretet ad nekünk. Azt kívánom, hogy ebből a szeretetből valamit át tudjanak adni betegeiknek, és akkor a karácsony nem csupán két napra szóló ünnep lesz. Áldott karácsonyt kívánok!- zárta beszédét ezekkel a szavakkal Dr. Bábel Balázs.

Dr. Bagó Zoltán, Kalocsa város polgármestere az ünnepség résztvevőinek köszöntése után először az intézményhez fűződő személyes kötődéséről, majd a dolgozók helytállásáról beszélt:

Képgaléria megtekintése (20 db kép)

Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

Ahogyan Dr. Bábel Balázs érsek atya, én ugyanúgy ide tartozónak érzem magam, csak más okból. Ide tartozónak érzem magam, mert a közeli Martinovics utcában nőttem föl, általános iskolás koromban az volt a bravúr, ha be tudtunk szökni a kórház kertjébe játszani. Ebben a kórházban születtem, és hogy az ide tartozást erősítsem, most Kalocsa város polgármestereként szólhatok önökhöz. Amit én szeretnék átadni, az a csupa nagybetűs köszönet, hiszen Kalocsa város lakossága sokat köszönhet az itt dolgozó orvosoknak, szakszemélyzetnek. Azt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy milyen felelősségteljes az a munka, amit Önök végeznek. Én magam is hálával és köszönettel tartozom, mert nagy valószínűséggel idén nem ünnepelhetném a karácsonyt együtt az édesanyámmal, ha a tavalyi évben a kórháznak a kardiológusai professzionális módon nem látják el. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy kórházunk állja a sarat és mindenféle átszervezés, újragondolás ellenére is – különös tekintettel a decemberi eseményekre – még itt van, és ígérem, amíg én polgármester vagyok, az önkormányzattal együtt segítő kezet nyújtok, hogy ez a kórház még hosszú ideig szolgálhassa a várost és a vonzáskörzetét”– mondta Dr. Bagó Zoltán, majd végezetül áldott, békés ünnepeket kívánt a dolgozóknak.

A folytatásban Fekete István A Csillag című művét Bede Bianka olvasta fel.

Képgaléria megtekintése (20 db kép)

Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

A karácsonyi történet elhangzása után Tóth- Szivós Etelka, a telephely vezetője rámutatott:

A változás az, ami folyamatos a kórház életében, de lassan az alkalmazkodás is kulcsszó, ha egy jól működő és biztonságos egészségügyet szeretnénk biztosítani a betegek számára.”

Képgaléria megtekintése (20 db kép)

Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

Kiemelte, hogy ugyan még ünnephez közeledve is hajlamosak vagyunk a problémáinkról beszélni, de azért jó dolgokról is tud beszélni: az intézmény képzeletbeli karácsonyfája alá két nagy, az udvarba telepített hűtőegység került, hogy a jövő évi nyári kánikulában már hűteni lehessen a kórtermeket. Beszerzésre került egy új CT berendezés, ami várhatóan márciusban állhat a betegellátás szolgálatába, de más új, korszerű készülékék is érkeztek.

Tóth-Szivós Etelka végezetül megköszönte az EFI Iroda és a Pszichiátriai Osztály munkatársainak, hogy a napi munkájuk mellett a karácsonyi dekorációt elkészítették, a vendéglátást előkészítették, végül áldott, békés karácsonyt kívánt valamennyi munkatársnak.

Az ünnepség záróakkordjaként Bán László: Karácsony éjjel című zeneművét Kovács Kolett, Roxin Botond, Romsics Petra,  Vajda-Rigó Gergő trombitán, szaxofonon és klarinéton adta elő.

Képgaléria megtekintése (20 db kép)

Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek

A kalocsai Szent Kereszt Kórház Telephely karácsonyi ünnepsége állófogadással, kötetlen beszélgetéssel zárult.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2026-02-23 08:12:23
Március 7-én, szombaton különleges közösségi sporteseményre várják az érdeklődőket Kalocsán. A Magyar Vöröskereszt szervezésében Nőnapi futásra invitálják a mozogni vágyókat a Sétálóutcába.
AranyOldal
AJÁNLÓ
Spirit Fitness & Életmód Stúdió
Spirit Fitness & Életmód Stúdió
Szakértelem, minőség, eredmények. Csatlakozz hozzánk!
Egyedülálló edzések, modern géppark, támogató közösség. Egy hely, ami érted van!
www.spiritkalocsa.hu
szpott.hu
Szpott – rávilágítunk a lényegre
Képbe hozunk másfél percben!
Hírek, sztorik, érdekességek, Kalocsa és a térség legfontosabb eseményei, maximum 90 másodperces rövidvideók formájában a Facebookon, az Instagramon és a TikTokon.
Agrisk agrárbiztosító
Agrisk agrárbiztosító
Agrisk az agrárbiztosítási specialista!
Az Agrisk egy olyan agrárbiztosításokra szakosodott alkuszcég, aki online is elérhetővé teszi növénybiztosítások megkötését agrisk.hu
Tel.: 06 1 766 45-33
Tuti-Festék Kft.
Tuti-Festék Kft. Kalocsa
A Tuti Festékbolt lehengerlő kínálatával színt hoz a mindennapokba
Festékek, lazúrok, festőszerszámok, autófestékek forgalmazása és színkeverés lakossági és szakipari felhasználásra Kalocsán
Tel.: 06 30 385 00-55
Szigeti Farm
Szigeti Farm
Mezőgazdálkodás, szaktanácsadás, szálláshely
Agrár szaktanácsadás, adminisztráció és pályázatírás, képzés, valamint jogi tanácsadás és rendezvényszervezés
Tel.: 06 70 560 69-10
Delfin hangstúdió Kalocsa
Delfin hangstúdió Kalocsa
Hang- és videóanyagok megmentése: VHS kazetták digitalizálása
Zenei felvételek, keverés, masztering, reklám zene készítés, stúdiókörnyezetben zenészeknek és tartalomkészítőknek
Tel.: 06 70 459 48-62
Svebo gumiszervíz
SVEBO gumiszerviz & kereskedés
Gyors gumicsere, precíz szerelés és biztonságos közlekedés egész évben
A Svebo Gumiszervizben Kalocsán modern gépekkel, tapasztalt szakemberekkel és kedvező árakkal várjuk. Tel.: 06 78 463-162
Pilvax Hotel Kalocsa
Pilvax Hotel Kalocsa
Elegáns környezet várja a vendégeket a Pilvax Hotelben
Letisztult stílus, harmonikus terek és egyedi hangulat minden részletben az igényes pihenésért
Tel.: 06 78 678-678

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2026. 02. 24., 10:53
Előző héten is akadt olyan sofőr, aki ittasan ült volán mögé, ráadásul vezetői engedéllyel sem rendelkezett. Az 50 éves férfit őrizetbe vették. Még >>>
2026. 02. 24., 09:02
Február 22-én tartották az Áldozatok Világnapját, de a figyelem nem csupán egy napra szólt. A témahét során a megelőzés és az áldozatsegítés került a középpontba. Kecskeméten a szakemberek a mindennapok helyszínén is jelen voltak. Még >>>
2026. 02. 24., 08:51
Fagondozási munkák folytatódnak a Hunyadi utcában. A munkálatok idejére teljes útlezárásra kell számítani az érintett szakaszon. A közleményt a KalocsaVagyon Kft. tette közzé. Még >>>
2026. 02. 24., 08:38
Hét kölyökkutya lapult két, letakart dobozban egy bolgár kisbuszban – az állatokhoz sem útlevelet, sem oltási papírokat nem tudtak felmutatni. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK