Nagyszabású felújítási munkák kezdődtek a Bajai Szakképzési Centrum (BSZC) Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma által működtetett, jellemzően a kalocsai oktatási intézményekben tanuló középiskolás diákok elszállásolására szolgáló kollégiumban. A Dózsa Szentsaroknál található, az Asztrik tér és a Kunszt József utca által határolt, patinás épületben működő diákszállóra már ráfért a felújítás – most a fenntartó beruházása során nem egy egyszerű „ráncfelvarrás” történik meg.
A BAJAI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM GINOP- 6.2.3-17-00018 SZÁMÚ „VÁR SZAKMA!” ELNEVEZÉSŰ A LEMORZSOLÓDÁS CSÖKKENTÉSÉT CÉLZÓ PÁLYÁZATÁNAK KERETÉN BELÜL KERÜL SOR A KALOCSAI DÓZSA GYÖRGY SZAKGIMNÁZIUM, SZAKKÖZÉPISKOLÁJÁBAN A KOLLÉGIUM FELÚJÍTÁSI MUNKÁLATAIRA.
– tájékoztatta portálunkat Valterné Pataki Gabriella, a Bajai Szakképzési Centrum főigazgatója
A pályázati forrásból összesen 80 millió forint áll rendelkezésre a BSZC két bajai és a kalocsai kollégiumának felújítására.
A kalocsai intézmény kivitelezési munkálataira kiírt közbeszerzési pályázat nyertese a kalocsai Kalo-Bau Kft. lett.
Nekik a határidő szerint 2020 augusztusában kell végezniük a munkákkal, így
A DIÁKOK A JÖVŐ TANÉV KEZDETÉN MÁR BIZTOSAN BIRTOKBA VEHETIK A FELÚJÍTOTT ÉPÜLETET,
de a főigazgató reményei szerint az építkezés már korábban, a nyár folyamán lezárulhat.
Az ütemezés kérdéséről Gallai Pétertől, a Kalo-Bau Kft. műszaki vezetőjétől annyit sikerült még megtudnunk, hogy a munkaterületet már átvették, két helyiség felújítását megkezdték, ám a munka befejezésével kapcsolatban nem bocsátkozott jóslatokba a szakember, bár nem is zárta ki a határidőnél számottevően hamarabbi projektzáró lehetőségét.
A munkálatok tervezett időzítéséről csak annyit árult el, hogy
A BELSŐ MUNKÁKKAL A PÜNKÖSD KUPÁIG SZERETNÉNEK ELKÉSZÜLNI
– akkor ugyanis már igénybe vennék az épületet a kupa résztevői –, az ez utáni időszakra pedig az udvar térkövezése maradna, ami szintén komoly feladatot jelent majd.
A felújítás kezdetét jelentő bontási munkálatokról a Dózsa Facebook-oldalán Fekete Antal tagintézményvezető által közzétett fotókból is értesülhettünk - e cikket is az onnan átvett fotókkal illusztráltuk.
Cél a hatékony tanulás, az eredményes szakképzés elősegítése
A fejlesztés célja, hogy a kollégiumokban élő fiatalok számára élhető környezetet biztosítson a Centrum, az intézményekben való tanulást vonzóvá tegye a fiatalok és a fiatal felnőttek körében” – nyilatkozta portálunknakValterné Pataki Gabriella főigazgató, aki a felújítás műszaki tartalmáról elmondta:
Az intézményben felújításra kerül
A lemorzsolódás csökkentésének eléréséhez egyik lényeges elemnek tekintjük a kollégium felújítását. Emellett a projekt számos más tevékenysége: felzárkóztató tanulócsoportok, tanulásmódszertan foglalkozások, pályaorientációs és életpálya-tanácsadási szolgáltatások, pszichológus és mentálhigiénés segítségnyújtás, a szabadidő hasznos eltöltését szolgáló egyéb tevékenységek, kirándulások, tematikus foglalkozások, szakkörök, tehetséggondozás összességében megvalósítják a pályázat központi célját.”Vagyis,
„HOGY MINÉL TÖBB TANULÓ SZAKMÁT SZEREZZEN, ÉS AZZAL SIKERESEN ELHELYEZKEDJEN A MUNKAERŐPIACON”
– nyilatkozta a most induló felújítási beruházás kapcsán Pataki Gabriella főigazgató.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.