Hétfő délelőtt mutatta be a Kalocsa Kulturális Központ és Könyvtár, a Család és KarrierPONT című projekt konzorcium vezetője a helyet, ahol az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program kiírásán nyert támogatásból programokat szerveznek majd három éven át.
A Művelődési Központ sétálóutcai épületében, vagy ahogy könnyebb beazonosítani, a volt Klub Étterem helyiségében tartott rendezvényen résztvevők megismerkedhettek a projekt céljaival, a megvalósítás főbb irányvonalaival és a konzorcium tagjaival.
A megjelenteket a programfelelős intézmény igazgatója, dr. Magóné Tóth Gyöngyi köszöntötte, aki rövid, főképp a nő- és karrierközpont kínálta lehetőségekről szóló prezentációját követően – ezekről korábban külön írásban értekeztünk – Batthyány-Schmidt Margitnak, a Magyar Női Unió Egyesület elnökének adta át a szót, végül Dr. Héjja Gábor, az Együtt Európáért Alapítvány stratégiai tanácsadója beszélt a Kalocsán elsőként megvalósuló programról, amelyhez hasonlókat az ország több városában szeretnének megvalósítani.
Forrás: KALOhírek
A prezentációkat sajtótájékoztató zárta, ahol részletesen kifejthette dr. Héjja Gábor, hogyan működhet a gyakorlatban a bemutatójában vázolt „szívességbank-akció”, amiről elmondta, hogy alapvetően azért nem kereskedelmi tevékenység, mert
szolgáltatásért szolgáltatás jár, a pénz nem része semmilyen folyamatnak.
Nyugat-európai példát említett, miszerint a program lényege, hogy adott például egy idős, egyedül élő hölgy, aki szívesen vigyáz gyerekekre, viszont nincsen, aki levágja nála a füvet, ezért az apuka, akinek gyermekére felügyel, hétvégente rendbe teszi a kertjét, vagy bevásárol. Ez főképp Hollandiában működik – mutatott rá. Emellett elmondta, hogy az Együtt Európáért Alapítvány a jövőben meg fog jelenni különböző programokon, rendezvényeken, fog tartani szemléletformáló programokat, tréningeket, főképpen azért, hogy az itt élők megismerjék a Nőközpontot.
Újságírói kérdésre, hogy a központ különböző személyiségfejlesztési programjaira hogyan találják meg és mozgósítják a célközönséget, Magóné több utat vázolt. Mint megjegyezte, nem számítanak tömegekre ezeken az alkalmakon.
Ha öt-hat-nyolc ember rendszeresen részt tud venni egye-egy csoportfoglalkozáson, az már jó eredmény, véli az intézményvezető.
Mondandóját Batthyány-Schmidt Margit annyival egészítette ki, hogy a Magyar Női Unió minden rendezvényére visz olyan előadást, ami a személyiségfejlesztést segíti szakember által. Az összes esemény célja a közösségépítés, és az, hogy mindegyikről valaki vigyen valamit haza, ami építi az életét.
Végül dr. Bálint József polgármester szólt a projekt jelentőségéről.
– Visszatérő bírálat a városvezetés felé, hogy csak a beruházásokra koncentrálunk, holott a mai nap is azt igazolja, a humánpolitikai törekvéseink is jelentősek. Humánszolgáltatás-fejlesztés nélkül ugyanis nincsen fejlődés a városban! Előbbi rendkívül fontos ahhoz, hogy élhető és felfelé ívelő pályára álló Kalocsát hozzunk létre – zárta a médiaeseményt a polgármester.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.