A közös kötet kalocsai bemutatója november 4-én, csütörtökön került megrendezésre a Tomori Pál Városi Könyvtár Előadótermében.
Az esten moderátorként Kaiser László költő, író, a Hungarovox könyvkiadó vezetője beszélgetett a szerzőkkel.
A kötet alcíme lírikus párbeszédet sugall. Negyvennégy Baranyi Ferenc versre, negyvnnégy reflektálást olvashatunk a pályatárs Jóna Dávidtól. Ez egyfajta egyhúron-pendülés, amely két hangnemben íródott.
Az oldott hangulatú beszélgetést felolvasások színesítették.
Baranyi Ferenc Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító. Verseit 1954-től publikálja, melyeket azóta csaknem valamennyi európai nyelvre lefordítottak.
Pilisen született 1937-ben. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán végzett olasz, majd francia szakon, később a MÚOSZ Újságíró Iskola tanulója volt. 1968–69-ben az Ifjúsági Magazinnál főszerkesztő-helyettesként dolgozott. 1969–1972 között a Magyar Ifjúság irodalmi rovatát vezette. 1976-1992 között a Magyar Televízió szórakoztató és zenei főosztályán tevékenykedett.
Verseiben, írásaiban szülőfaluját sosem feledi el. Gyakran visszatér a Duna–Tisza közére, Pilis, Nyáregyháza, Nagykőrös, Cegléd tájaihoz. Megszállottja az operairodalomnak. 7-8000 darabos operalemez gyűjteménye van.
A másik szerző, Jóna Dávid. Budapesten született 1968-ban. Költő, lapszerkesztő és médiatanár. A zsámbéki Főiskola egykori tanára, stúdióvezetője; az Art'húr kulturális művészeti lap alapítója (1994), főszerkesztője, a Facebookon az Art’húr Irodalmi Kávéház vezetője.
A Zsámbéki Főiskolán, a vizuális műveltségi területen mozgóképkultúrát, médiaismeretet, fotókultúrát, majd digitális fényképezést és animációt oktatott, az informatikai műveltségi területen pedig webkommunikációt. Tizennégy éven keresztül vezette a főiskola filmklubját, tagja volt a Filmklub szövetségnek. 17 évig volt a Zsámbéki stúdió vezetője (1987-2004), a Főiskolai újságot szerkesztette, az intézményi, valamint Zsámbék honlapjának volt főszerkesztője. A Bicskei városi tv főszerkesztője (2008-2009), adásrendezője volt.
A kötet bemutatója jó hangulatban telt, a moderátor és az érdeklődő közönség kérdéseire egyaránt lelkesen feleltek a szerzők.
Az est végén kis dedikálás és kötetlen beszélgetés folytatódott a Könyvtár folyosóján.
Akinek nem jutott és szeretne a könyvből, beszerezhető a nagyobb könyves webáruházaknál.
A végére egy személyes: Miután hazaértem a könyvbemutatóról, a következő poszt került elém a közösségi oldalon,
Sokan voltak, és ez olyan jó. Köszönjük Kalocsa, hogy a Covid ellenére is, délutáni programnak minket választottak!"Kell ennél most több?