Sokféle föggőség létezik. Leggyakrabban a különböző szerfüggés jut az emberek eszébe: az alkohol, a kábítószerek, esetleg a dohány, a kávé. De a játékszenvedély, a szerencsejáték, a ‘felnőtt tartalamak’ kényszeres fogyasztása ugyanolyan függőséget alakíthat ki, amelynek a lélektani oldala teljesen hasonlóan működik. De van-e gyógyulás, és milyen lépések vezetnek odáig? E problémakört feszegették A kalocsai Szent Kereszt Kórház pszichiátriai osztályának munkatársai a Nyílt Osztály programsorozat újabb állomásán.
Portálunkon is ajánlottuk olvasóink figyelmébe a kalocsai pszichiátriai osztály munkatásainak közreműködésével megvalósult programot, amelyen a függősségekről, a függősségekből való szabadulás lehetőségéről tartott előadást Kitanics Márk klinikai szakpszichológus, Bagó István addiktológus és Kállay Sándor tapasztalati segítő. A Kamarateremben november 14-én, csütörtökön délután tartott előadás a népszerű nyílt osztály programsorozat újabb, immár hatodik állomása volt.
A programsorozat keretében korábban szó volt az alkoholizmus problémaköréről – a Pódium beszélgetésben akkor részt vett még András Róbert, alias Bufurc bácsi is, egy másik alkalommal pedig az öngyilkosság témájátdolgozta föl előadásában Kitanics Márk – ezekről akkor tudósítottunk is portálunkon.
A Kalocsai Rendőrkapitányság pedig nemrégiben a kalocsai Roma Közösségi Házban tartott drogpravenciós programot.
A mostani előadáson, miután Bagó István köszöntötte a Kamaratermet megtöltő közönséget, előbb Kitanics Márk szélesebb perspektívából közelítve a kérdéshez, magát a személyiséget vette górcső alá, tágabb kontextusba helyezve a függőség problémakörét.
A folytatásban Bagó István már a függőségből való gyógyulás terápiás lehetőségeit ismertette.
Végül Kállai Sándor már saját élményei, tapasztalatai alapján számolt be arról, hogy miként a zajlik terápia, a csoportfoglalkozások, melyek a fölépülés stádiumai.