Itt találod az összes cikket a „Kállai Sándor” témában!
Az ’56-os emlékparkban tartott, koszorúzással és mécsesgyújtással egybekötött alkalmon Pécsi Vivien önkormányzati képviselő mondott megemlékező beszédet.
Advent első vasárnapján a Szentháromság téren felállított városi karácsonyfa körül mintegy ötszáz ünneplő gyűlt össze az első adventi gyertyagyújtó ünnepségre, amelyen Simon Zoltán alpolgármester köszöntőt, Gera-Csontos Hajnalka református lelkész áldást mondott, műsort a Nagyasszonyunk Katolikus Általános Iskola énekkara adott.
1956. november 4-én rohanták le a szovjet csapatok hazánkat, szövetségben az áruló Kádárral és „Ideiglenes Kormányával”, amit a legyőzhetetlen túlerő elleni véres szabadságharc, majd a könyörtelen megtorlás követett. Ezek hőseire és áldozataira emlékezve koszorúzták meg Kalocsán az ’56-os emlékkövet. Beszédet mondott: Körmendy Szabolcs.
Pódiumbeszélgetéssel folytatódott október 25-én, szerdán a Nyílt Osztály programsorozat. Kitanics Márk klinikai szakpszichológus tartalmas, edukatív előadásai után most András Róbert, Bagó István, Kállai Sándor és Vörös István beszélgetett a kamaraterem színpadán.
Interaktív pódiumbeszélgetés, melynek keretein belül András Róbert, Bagó István, Kállai Sándor és Vörös István taglalják az alkoholfogyasztással, alkoholizmussal járó tévhiteket, lehetőségeket és javaslatokat - a közönség bevonásával.
Az 1919 júniusán történteket Romsics Imre, a kalocsai Viski Károly Múzeum igazgatója foglalta össze. Az egykori jezsuita rendház falán található emléktáblánál az önkormányzat küldöttei koszorút, az emlékezők virágokat helyeztek el az áldozatok tiszteletére.
Simon Zoltán: Minden nap törekednünk kell arra, hogy közösségeinkben ne jelenjen meg a kirekesztés, a gyűlölet és a közömbösség!
Buzogány Szabolcs: Életem talán legcsodálatosabb, élménye, leggyönyörűbb büszkeségérzése akkor töltötte be szívemet, amikor először testvérem állampolgársági eskütételén lehettem ott, ezután következett az enyém és a többi családtagomé.
Kalocsa Város Önkormányzata idén is megemlékezést tart az Asztrik téren, az Országzászlónál a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából. Az eseményen ünnepi beszédet mond Buzogány Szabolcs István, a Kalocsai Eperföldi Sportiskolai Általános Iskola tanára.
A szombaton átadott központ első rendezvényét már meg is tartották: képzőművészeti kiállítás nyílt a kirendeltségnek a Tomori Pál Könyvtár épületéből átengedett két teremben.
Hétfőn délután a volt nagyszeminárium dísztermében, ami néhány kitérő után ismét a kultúra szentélyeként szolgálja a nagyközönséget, került sor Tamás László a Városi Könyvtár volt igazgatója nyugalomba vonulásának alkalmából rendezett búcsúztatójára.
Október 8-án, vasárnap az Országos Könyvtári Napok zárásaként és jelenkori irodalmunk nagyasszonya születésének 100. évfordulója alkalmából, a Városi Könyvtár kamaratermében került sor Szabó Magda Abigél című regényének bemutatására.
A virágkora hajnalán Karcagról városunkba települt, a szakmában országszerte, sőt határainkon túl is ismert, így városunknak is nevet szerzett fazekasmestert és pályáját bemutató könyvet advent utolsó szombatján tartott, bensőséges születésnapi ünnepség keretében mutatták be a közönségnek.
Interneten lehet szavazni a „Legsármosabb könyvtáros” cím jelöltjeire, akik között a kalocsai könyvtár egyik munkatársa is szerepel! Sőt, a szavazással még nyerhetünk is! Link a cikkben!