2024. 07. 27. szombat
Liliána, Olga
: 392 Ft   : 361 Ft Benzin: 616.4 Ft/l   Dízel: 623.5 Ft/l   Írjon nekünk

Foglyot vissza az Őrjegbe – Szakmai konferencia Homokmégyen

Zsiga Ferenc  |  2021. 10. 20., 08:19

Homokmégyen október 14-én, csütörtökön neves előadók részvételével, Foglyot vissza az Őrjegbe címmel tartottak szakmai konferenciát. Az esemény jelentőségére utal, hogy annak fővédnöke Dr. Nagy István agrárminiszter volt, a konferenciát a Homokmégyi Dózsa Vadásztársaság mellett további négy megyei vadásztársaság, az Őrjeg és Szőlőhegyei Natúrpark, valamint az Állatorvostudományi Egyetem Egzotikus és Vadegészségügyi Tanszéke szervezte. A tanácskozás középpontjában a túlnyomó részben érintetlen, természeti erőforrásokban gazdag Őrjegi táj, és a régmúlt időben, elsősorban a múlt század első felében gyakori vadfaj, a fogoly újratelepítése állt.

A fogoly visszatelepítése Homokmégyre projekt állásáról Agócs Péter, az Őrjeg és Szőlőhegyei Natúrpark Egyesület elnöke és Rigó Ferenc, a Homokmégyi Dózsa Vadásztársaság elnöke tartott érdekfeszítő előadást. Mint elhangzott, az előkészítő munka már tavaly télen, egy 1,5 hektáros szántóterületen, változatos mezőgazdasági kultúra kialakításával elkezdődött. Az itt élő foglyok számára ideális vadföld kialakítását az Országos Vadgazdálkodási Alaptól 2019-ben elnyert pályázati forrás tette lehetővé. Az prezentáció zárómondata szerint az előadók abban bíznak, hogy a visszatelepítési programhoz a későbbiekben több vadgazdálkodásra jogosult csatlakozik.


A résztvevők a továbbiakban a fogolyállomány jelenlegi magyarországi helyzetéről, a ragadózó gyérítés szerepéről a fogolyvédelemben, és a közös agrárpolitika biodiverzitásra gyakorolt hatásáról hallottak előadást.


A konferencia hátra lévő részében a fogolynevelés gyakorlata, és a foglyok állategészségügyi kérdései voltak napirenden.

Agócs Péter a konferencia végén portálunknak elmondta:  

A fogoly egy nagyon fontos madárfaj, amely a múlt században már csak sokasodó egyedszáma miatt is hétköznapi madárnak számított vidéken. A mai világban abból a szempontból fontos, hogy az agrárkörnyezet, ahol a madárfaj él letükrözi: jól használjuk, nem jól használjuk, esetleg túlhasználjuk az adott területet. Ha túl sok vegyszert alkalmazunk, ezek a negatív változások közvetlenül vagy közvetve, az emberre is hatnak. Mindezt azonban nagyon jól tudják monitorozni a foglyok, hiszen ha csökken a madárfaj állománya, abból arra következtethetünk, hogy valami baj van.”

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-07-21 08:54:11
Július második hetében immár a második turnusát tartotta a Méhecskék SE Kalocsa egyik legnépszerűbb nyári, nem bentlakásos focitáborának, amely ezúttal is telt házzal üzemelt mindkét turnusában.

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2024. 07. 25., 09:19
Hálózati meghibásodás miatt tapasztalható a vízszolgáltatás kimaradása. Már dolgoznak a hiba elhárításán. Még >>>
2024. 07. 23., 13:54
És ez csak Bács-Kiskun vármegye „termése”… Még >>>
2024. 07. 21., 18:54
A jövő hét végén már a közepes szintet is elérheti a pollenkoncentráció. Még >>>
2024. 07. 20., 09:43
Az állatok egyre gyakrabban támadnak emberre, ennek ellenére civil szervezetek tiltakoznak a törvény ellen. Még >>>
2024. 07. 19., 19:28
Az üzletvezető felismerte, a kecskeméti rendőrök pedig elfogták a tolvajokat. Még >>>
2024. 07. 19., 18:16
Itt megtudhatja, hogyan alakult folyóink vízállása szerdán. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK