2025. 04. 25. péntek
Márk
: 407 Ft   : 359 Ft Benzin: 588 Ft/l   Dízel: 598 Ft/l   Írjon nekünk

Újabb madárinfluenza megbetegedéseket mutattak ki három településen

2016. 11. 14., 15:55

Újabb madárinfluenza megbetegedéseket találtak három magyarországi településen, a vírus jelenlétét mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma a Bács-Kiskun megyei Bugac, Kisszállás, és Kelebia településeken.

A Nébih hétfői tájékoztatása alapján ezzel ötre emelkedett az érintett magyarországi települések száma, korábban egy tótkomlósi pulykaállományban és egy kiskunmajsai kacsatartó telepen jelent meg a betegség.

Németországban és Ausztriában is megjelent baromfiállományokban a madárinfluenza, pénteken német és osztrák baromfitartó gazdaságok H5 típusú madárinfluenza-fertőzöttségét állapították meg.

A Nébih korábbi közleménye szerint a német-svájci-osztrák határ közelében lévő Boden-tó mellett két osztrák gazdaság állatállományát kell felszámolni. Szintén a madárinfluenza vírus jelenlétét mutatták ki egy pulykatelepen a németországi Schleswig-Holstein tartományban, Lübeck-Travemünde térségében.

A kép illusztráció!
Forrás: Rosta Tibor / MTI

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) szerint a H5N8-as típusú madárinfluenza mintegy két hónapja bukkant fel, a fertőzésveszély 2017 tavaszáig fennáll az Európai Unió területén. A récefélék vándorlási útvonala mentén található összes ország érintett.

Ez a negyedik bizonyított, kontinenseket átszelő fertőzési hullám 2005 óta.
A vírus miatt már több Európai Unión kívüli ország tiltotta meg az exportot az érintett magyarországi megyéből vagy Magyarországról, köztük Kanada, Szerbia, a Dél-Afrikai Köztársaság, Izrael, Japán, Hong-Kong és Szingapúr.

A H5N8 vírustörzs a baromfiállományokra veszélyes, emberi megbetegedést nem okozott.

Forrás: MTI

Ha tetszett a cikk, kövesse a Kalohíreket
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 24., 12:20
Az Országos Baranta Szövetség és az Aero Club Foktő-Kalocsa Egyesület Sárköz Baranta Szakosztálya közös szervezésében idén jubilál a Wesselényi Kupa – tizedik alkalommal várja a harcművészet és hagyományőrzés iránt érdeklődőket Homokmégyen!

Podcast

  Legfrissebbek most

   NAPI GYORS
2025. 04. 25., 11:50
Kalocsán továbbra is havonta várja a résztvevőket a Depresszió és Öngyilkosság Megelőzése Klub, ahol szakszerű támogatást kaphatnak azok, akik a mentális egészségük megőrzéséért szeretnének tenni. Még >>>
2025. 04. 25., 10:49
Április 24-én délután heves zivatarok csaptak le Tolna vármegye több településére. Szekszárdon és Kakasdon a hirtelen lezúduló eső és jégeső következtében villámárvíz alakult ki, elöntve az utcákat és megbénítva a közlekedést. A meteorológiai szolgálat további zivatarokra figyelmeztet.​ Még >>>
2025. 04. 25., 10:28
A magyar kormány 2025. április 26-át nemzeti gyásznappá nyilvánította Ferenc pápa temetésének napján. Az intézkedés célja, hogy kifejezze az ország tiszteletét és háláját a néhai egyházfő iránt, aki húsvéthétfőn hunyt el 88 éves korában. Még >>>
2025. 04. 25., 09:30
Hajnali igazoltatás során négy fiatalt kaptak el kábítószerrel a rendőrök Kiskunfélegyházán, majd a dílert is elfogták egy helyi szórakozóhelyen. Még >>>
2025. 04. 25., 09:02
Drónnal segített közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartottak április 22-én az M5-ös autópálya Bács-Kiskun megyei szakaszán, ahol több szabálytalanságot is észleltek a hatóságok. Még >>>
2025. 04. 24., 13:41
A Google egy új, interaktív Doodle-játékkal lepte meg a felhasználókat 2025. április 24-én, amely az áprilisi utolsó félholdat ünnepli. A „Rise of the Half Moon” című játék szórakoztató módon tanítja meg a Hold fázisait. Még >>>

  NÉPSZERŰ HÍREK