Az 1960-as években készült fotókon még csak kis fáknak látszanak azok a fenyők, amelyek tuskóinak kiszedése a kerítés és a nem régiben kívül-belül megújult városháza épülete közötti szűk hely miatt nem kis feladat elé állították a szakembereket. A munkálatok végeztével megkezdődik a parkosítás, hogy várhatóan november közepén ünnepélyes keretek között is átadhassák Dunavecse településképi szempontból is fontos épületegyüttesét, a megújult városházát.
Az épületet az 1920-as évek elején kezdték építeni, 1923-ban adták át, így elmondható: Dunavecse egyik legkomolyabb épületegyüttese a teljes körű rekonstrukció megkezdésének 100. évfordulójára fejeződik be. Az épületet egykor járási hivatalnak építették, és azóta is az önkormányzati munka és a helyi közigazgatás székhelye – mondta Vörös Sándor, Dunavecse polgármestere, akit a pályázati forrásból megújult községháza épületének rekonstrukciós munkálatairól kérdeztünk.
A településvezető kifejtette: a létesítmény felújítása a forrás oldalát tekintve nagyon összetett: volt egy nagyon fontos, a legnagyobb részt kitevő, 99 millió forintos energetikai része, amit a település a megyei önkormányzat TOP pályázatán nyert el. Az épület megújításához a Magyar Falu Program további 50 millió, a Leader program 10 millió forinttal járult hozzá, majd az önkormányzat 30 milliós saját forrást biztosított a teljes körű megvalósítás érdekében.
Vörös Sándor hozzátette:A munkálatok végeztével megkezdődik a parkosítás, hogy várhatóan november közepén ünnepélyes keretek között is átadják Dunavecse településképi szempontból is fontos épületegyüttesét, a kívül-belül megújult, korszerűsített városházát.