A bolygónk számos statisztikájával foglalkozó World Population Review korábban arról közölt írást, hogy a Föld egyes országaiban melyek a legnépszerűbb sportágak, amelyből feketén-fehéren kiderült, hogy az összesítés után a labdarúgás toronymagasan vezet a sportágak rangsorában.
Ám az is érdekes ebben az összevetésben, hogy a három legnépesebb ország egyikében sem a foci a közönségkedvenc.
A labdarúgás ugyanis fölényesen első Közép-és Dél-Amerika országaiban, Európában és Afrikában, valamint az Arab-félszigeten, de a kontinens nagyságú Oroszországban is.
Ezzel szemben Kanadában és a Nagy-Tavak vidékén a jégkorong, Alaszkában és az USA-ban az amerikai futball, Indiában a krikett, míg Mongóliában a mongol birkózás, Ausztráliában pedig az ausztrál futball Kína ezúttal is a „sötét ló”, ugyanis itt adatokkal nincs alátámasztva a népszerűségi lista.
A futballnak így is, mintegy 3,5 milliárd rajongója van világszerte, és mintegy 200 millióan játsszák a világ 200 országában.
A statisztikából az is kiderül, hogy a világon a krikettet követik a második legtöbben (2,5 milliárd), harmadik helyen viszont a kosárlabda áll (2,2 milliárd) és negyedik a jégkorong a maga 2 milliárd követőjével.
Utóbbi esetében lehet némi félreértés, vagy fordítói hiba, ugyanis a 2 milliárd talán azért túlzó, mert a szerző összetéveszthette a gyeplabdával (field hockey) és azért jöhetett ki a 2 mrd fős követői létszám – A szerk.)
Mint már említettük, a három legnépesebb országban nem a labdarúgásé a vezető szerep. Kínában a kosárlabda, Indiában a krikett, az Egyesült Államokban az amerikai futball eseményeit követik a legtöbben.
Európában öt olyan ország van, amelyben nem a labdarúgás dominál.
Észtországban és Litvániában a kosárlabda a favorit, míg Finnországban és Lettországban a jégkorong.
De vannak olyan országos is, amelyek mind a mai napig ragaszkodnak nemzeti hagyományaikhoz. Mongóliában például a mongol birkózás, Ausztráliában az ausztrál futball, az óceániai térségben a rögby.
Forrás: Word Population Review
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.