Pásti Mihályról köztudott, hogy a kalocsai pingpongosok élversenyzője, a Tenisz Egyesület alapító elnöke, de minden ütővel játszott sport-tollaslabda, fallabda, pingpong, tenisz –, azaz a racketlon sportág szenior válogatottja, mi több, Európa-és világbajnoka is.
Pásti Mihály 1956-ban Mezőtúron született, de már kisdiákként is a kalocsai Eperföldi Általános Iskolában csillogtatta sportbeli képességeit. Aztán tizenévesként már a kaucsuklabda varázslatos világába bontogatta szárnyait, majd a Kalocsai SE-be igazolva megmérette magát a versenysportban is. A KSE asztalitenisz-csapatának mind a mai napig éljátékosa a maga 64 életévével, de emellett számtalan díjban és elismerésben részesült városunk megbecsült sportolójaként. Sporttevékenységével kiérdemelte a Kalocsa Sportjáért kitüntetést is a hagyományos augusztus 20-i városházi díjátadón, de birtokosa a Kalocsai SE Örökös Tagja kitüntető címnek is.
Az asztaliteniszben elért egyéni és csapatbajnoki sikerei mellett tenisz sportágban is az ország elitjébe verekedte magát a veterán mezőnyben. Az 50-55 évesek kategóriában országos vidékbajnokságot nyert korcsoportjában, de hosszú éveken át a magyar ranglista első három helyezettje között szerepelt az 50-55 évesek mezőnyében.
Aztán racketlonban, a magyar öregfiúk válogatottjával már jöttek a nemzetközi sikerek és kitüntető címek is. Többek között csapatban Európa-bajnoki elsőséget szerzett társaival, de a világbajnokságokon is a dobogó második és legfelső fokára állhatott. A 2011-es Racketlon VB-n, Milánóban tagja volt az ezüstérmes magyar korosztályos együttesnek, majd 2014-ben a lengyelországi Wroclawban rendezett Racketlon Világbajnokságon a szenior +55 évesek kategóriájában a magyar csapat tagjaként világbajnoki címet szerzett.
A racketlonról tudni kell, hogy a pingpong, a tollaslabda, a fallabda és a tenisz sportágak mixelése, tehát kiváló szem, csukló, tempó-és ritmusérzék, valamint páratlan labdaérzék kell hozzá, a koncentrációról és a pszichés adottságokról már nem is beszélve.
Pásti sportszeretetéről és a sport iránti alázatáról mindennél többet mond, hogy még ma is – 64 évesen – a Kalocsai SE „megyekettes” pingpongcsapatában üti nagy műgonddal a kaucsuklabdát, és még ma is úgy tud örülni egy-egy általa megkontrázott ütésnek, „lehetetlen pozícióból” elért pontjának, mint tette ezt egykoron feltörekvő fiatalként, győzelemre éhes versenyzőként.
Élő példája és legendája Kalocsa város sportjának, aki valóban követendő példa a feltörekvő mai versenyzőink számára.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.