Szombaton délután fél ötkor vette kezdetét a Kalocsai Sport Egyesület fönnállásának negyvenedik évfordulója tiszteletére rendezett ünnepség, amelyen Kőszegi Ferenc, az egyesület elnöke a KSE egészéről, az egyes szakosztályok vezetői a saját szakáguk eddigi tevékenységéről, eredményeiről adtak számot, értékelték az eddig elvégzett munkát, megemlékezve büszkeségeikről, legsikeresebb versenyzőikről, legnagyobb diadalaikról is. Az ünnepély zárásaként a Kalocsai Sport Egyesület Örökös Tagja címeket adományozták az idén méltónak talált hat főnek.
A termet megtöltő sporttársakat, és más vendégeket, kiemelten Szabó Balázs sportbizottsági elnököt, a jelenlegi mellett Török Gusztáv Andor és Török Ferenc korábbi polgármestereket, valamint Kinyóné Lakatos Melinda alpolgármestert a KSE-t a kezdetektől mindmáig elnöklő Kőszegi Ferenc köszöntötte, majd dr. Bálint József polgármester szólt röviden az egybegyűltekhez.
A polgármester rámutatott: a sport támogatása nem törvényi kötelessége az önkormányzatnak, ennek ellenére a város lehetőségei szerint igyekszik hozzájárulni a sportoláshoz szükséges feltételek megteremtéséhez. A polgármester, aki korábban maga is töltött be spotvezetői tisztséget, megköszönte a sportolók és vezetőik kitartó munkáját, majd jó szórakozást kívánt a megjelenteknek a rendezvényt követően kezdődő Sportbálra.
Forrás: Illés György / KALOhírek
A továbbiakban Kőszegi Ferenc felhívására egyperces néma főhajtással megemlékeztek azokról is, akik a kalocsai sport ügyéért dolgoztak, de ma már nem lehetnek az ünneplők közt.
Ezt követően az elnök vázlatosan ismertette a KSE negyvenéves történetét, kitérve az egyes szakosztályok megalakulására, sikereire is.
ORSZÁGOS BAJNOKSÁGON 619 HELYEZÉST ÉRTEK EL. KÖZTÜK 109 MAGYAR BAJNOKI CÍMET GYŰJTÖTTEK BE AZ ÚTTÖRŐTŐL A FELNŐTT KOROSZTÁLYIG, EMELLETT 127 MÁSODIK, 173 HARMADIK, 83 NEGYEDEIK, 123 ÖTÖDIK ÉS 76 HATODIK HELYEZÉST SZEREZTEK VERSENYZŐINK, AMIT EGY KALOCSA NAGYSÁGÚ VÁROSBAN IGEN SZÉP EREDMÉNYKÉNT ÉRTÉKELT AZ ELNÖK.
Forrás: Illés György / KALOhírek
Pásti Mihály az asztalitenisz szakosztály munkájáról számolt be.
Fejes László tiszteletbeli elnök a 120 éves kalocsai birkózó sportról emlékezett meg.
Az utóbbi időszak legeredményesebb szakosztálya, az evezős szakosztály 1981-től kezdődő működését Apród Péter edző, szakosztályvezető mutatta be.
A karate szakosztály munkájáról, mivel a szakosztály vezetője éppen Budapesten vett részt nemzetközi verseny rendezésében szervezőbizottsági tagként, ezért a szakosztály történetét leánya ismertette, majd a másik Kalocsán működő karate ágazat, a kyokushin karate szakosztály történetéről Kárász Csaba adott tájékoztatást.
A városunkban igen népszerű röplabda sportág itteni fejlődéséről, múltjáról és jelenéről Kováts Ágnes adott számot.
A nemzetközi eredményekkel is büszkélkedhető sakk szakosztály történetét Magony Tamás ismertette.
A kalocsai sportlövő szakosztály történetéről, eredményeiről Ferenczi László számolt be.
A kalocsai tájékozódási futás mintegy három évtizedének történéseiről Dénes Zoltán szakosztályvezető, a tájfutók szövetségi kapitánya tartott rövid előadást.
Végül a tornász szakosztály munkáját, eredményeit, korszakait Deák Ferenc korábbi, és Botos János jelenlegi szakosztályvezető mutatta be.
Forrás: Illés György / KALOhírek
Végül Kőszegi Ferenc a Kalocsai Sport Egyesület Örökös Tagja címet adományozta Nagy Lajos sakkozónak, Deák Ferenc tornaedzőnek, Szebényi Béla tájfutónak, Dénes Zoltán tájfutónak, dr. Halász Ferenc sakkozónak, valamint Szűcs Zsolt kyokushin karatékának, szakosztálya vezetőjének.
A többi sportolói elismerés átadására a rendezvényt követően a Városi Sportcsarnokban megtartott Sportbálon került sor.
Végül az elnök a kalocsai sportolóknak és a sportkedvelő közönségnek ugyanilyen, vagy még eredményesebb negyven évet, hozzá kitartást, erőt és egészséget kívánt, majd az egybegyűlteket a nem sokkal az ünnepély zárása után kezdődő Sportbálra invitálta.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.