Múlt pénteken nyílt napra várták a kalocsai szakközépiskolák és szakgimnáziumok a továbbtanulás előtt álló érdeklődőket. Az egykori mezőgazdasági profilját bőven túlhaladó Dózsa, az egykori EÜ – ma már kibővült profillal –, valamint a „keró” is várta az érdeklődő ifjakat, akik az iskolákkal, a bennük folyó munkával és az itt oktatott szakirányok fortélyaival is ismerkedhettek.
Az érintett iskolák termeiben rendezték be az ott oktatott szakmákhoz nyújtott ízelítők sok-sok állomáshelyét. Amint megtudtuk, a nyílt napon a korábbi évekét meghaladó érdeklődés mutatkozott, vélhetően részben a szakképzés általános fölértékelődése miatt, részben a szakgimnáziumok nyújtotta lehetőségek nagy népszerűsége miatt.
A Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskola és Szakgimnázium adta a kereskedelmi és az egészségügyi szakmák bemutatóinak helyszíneit – volt ahol injekciót adtak, persze, csak szivacsba, vagy vérnyomást, vércukrot mértek, esetleg az újraélesztés fogásait próbálhatták ki, másutt a szakács- és cukrász-remekek felszolgálásának csínjával-bínjával ismerkedhettek.
A szakmai bemutatók, illetve ízelítők mellett az érdeklődők részletes tájékoztatást kaphattak az intézményekben folyó képzési módozatokról, a helyben való továbbtanulás, az érettségi megszerzése mellett akár több szakma elsajátításának lehetőségekről is.
A Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskola 11 óráig várta az érdeklődőket, a Dózsa Szakközépiskola pedig 11 órától fogadta az érdeklődőket a koradélutáni órákig.
Egy-egy tanteremben egy-egy szakma mutatkozott be az itt választható, több mint egy tucatnyi szak közül, előbb azonban az iskola zsúfolásig megtelt dísztermében az intézményvezető, Fekete Antal adott részletes tájékoztatást az iskolában folyó munkáról, és a tanulókat ott váró lehetőségekről.
Mint megtudtuk, az idei érdeklődés érzékelhetően fölülmúlta a korábbi évekét, pedig akkor sem elégedetlenkedtek a szervezők.
A kínálat
A Kossuth Zsuzsanna Szakgimnázium és Szakközépiskola szakgimnáziumi portfoliójában három szakirány felé orientálódhatnak a jelentkezők: Az iskola hagyományos profilja, az egészségügy ágazati oktatás mellett ma már hagyományai vannak az intézményben a vendéglátó-ipari, valamint a turisztika ágazati oktatásnak is.
A SZAKGIMNÁZIUMOK KÉPZÉSI RENDSZERÉNEK MEGFELELŐEN MINDHÁROM SZAKTERÜLETEN 4+1 ÉVES KÉPZÉS KERETÉBEN SZEREZHETNEK SZAKMAI ÉRETTSÉGIT ÉS MELLÉ SZAKKÉPESÍTÉST A TANULÓK, TOVÁBBI EGY ÉVVEL MELLÉ MÁSIK SZAKMÁT IS BEGYŰJTHETNEK.
Ennek az intézménynek az oktatási programja keretében
A SZAKISKOLÁK HELYÉBE LÉPŐ SZAKKÖZÉPISKOLAI SZAKOKON AZ ELSŐ HÁROM ÉV UTÁN SZAKMAI VIZSGÁT TEHETNEK A DIÁKOK
A Kossuth szakközépiskolai szakain pincér, illetve szakács képesítést szerezhetnek a tanulók, amelynek birtokában akár munkába is állhatnak, majd
TOVÁBBI KÉT ÉV ALATT FELKÉSZÜLHETNEK AZ ÉRETTSÉGIRE.
A Dózsa szakgimnáziumi ágazati oktatásain gépészeti, rendészeti, szépészeti, közgazdasági, illetve rendészeti szakirányokban tanulhatnak tovább a diákok az általános iskola elvégzése után.
Itt a szakérettségi mellé
képesítést szerezhetnek.
A plusz szakmai év során e szakma mellé a
képesítést szerezhetik meg a diákok.
A Kossuth Középiskola részéről a rendezvényt koordináló Baranyiné Hellényi Viktória intézményvezető-helyettes munkatársunk figyelmét arra is fölhívta, hogy a szakgimnázium szakokon
AZ IS FONTOS LEHETŐSÉG A TANULÓK ELŐTT, HOGY AZ ÉRETTSÉGI BIRTOKÁBAN TETT SIKERES FELVÉTELI UTÁN AZ EGYETEMEN, FŐISKOLÁN ÉVHALASZTÁST KÉRVE IS MEGSZEREZHETIK A PLUSZ SZAKMÁT.