Pályaorientációs napon tájékozódhattak a Kalocsai Szent István Gimnázium felsőoktatási intézménybe készülő diákjai a múlt pénteken. A rendezvényről az alábbi beszámolót kapta a KALOhírek.
Nagyszabású pályaorientációs napot tartott november 16-án a Kalocsai Szent István Gimnázium. A rendezvény célja a pályaválasztással kapcsolatos ismeretek bővítése, a tájékozódás megkönnyítése, a motiváció erősítése, a pályaorientáció támogatása volt.
Forrás: Kalocsai Szent István Gimnázium
Felsőoktatási intézményeket hívtunk erre a napra, amelyek képviselői a díszteremben állították fel információs standjukat. Minden tanulónk végigjárhatta az állomásokat osztályfőnökeik vezetésével, tájékozódhatott a számára érdekes felsőoktatási intézményről, gyűjthetett szórólapokat, apró ajándékokat a készséges egyetemistáktól és oktatóktól.
Az egyetemek a kiállítás mellett több helyszínen különböző tájékoztatókat, bemutató foglalkozásokat tartottak a diákoknak, akik 3 előadásra is jelentkezhettek.
Vendégeink az alábbi egyetemekről érkeztek:
Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem, Eötvös Lóránt Tudományegyetem, Budapesti Műszaki Egyetem, Metropolitan Egyetem, Neumann János Egyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Szent István Egyetem, Semmelweis Orvostudományi Egyetem
A felsőoktatási intézmények mellett két pályaorientációval is foglalkozó szervezetet láttunk vendégül: a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség és az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség. Képviselőik 1-1 foglalkozást tartottak, elsősorban a mérnöki pálya előnyeit és szépségeit mutatták be a tanulóinknak.
Összesen 10 teremben 25 különböző előadást tartottak a vendégeink, szó volt például arról, miért érdemes az egyes egyetemeket választani, milyen képzés folyik a karokon, mit tud kiolvasni a grafológus az írásunkból, és ez hogyan hat a pályaválasztásra.
A kiscsoportos foglalkozások keretében kiértékelt karrierteszteknek is a személyes adottságok és az egyéni motivációk feltárása volt a célja. Szép számmal voltak érdeklődő fiatalok a csokoládétesztelésen, mely valójában egy marketing esettanulmány volt, illetve a gyógypedagógus hallgató által vezetett „izzasztón”.
Akiket pedig a bölcsészkar interaktív foglalkozása érdekelt, megtapasztalhatták, milyen fontos egymás értékelésében az alapos tájékozottság.
Eredményes rendezvényt zártunk pénteken. A program része volt az EFOP 3.3.2. „Tudás a szárny, amelyen égbe szállunk” elnevezésű projektnek.
A Kalocsai Szent István Gimnázium minden tanulója gyarapíthatta eddigi ismereteit a felsőoktatást illetően, valamint választ kaphatott azokra a kérdésekre, amelyek eddig bizonytalanságot okoztak.
Köszönjük mindenkinek, hogy elfogadta a meghívást és hozzájárult a nap sikeréhez!
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.