„Próbáld ki, csináld meg, ismerd meg!” – idén is ezzel a mottóval, de minden korábbinál profibb szervezéssel, immár negyedik alkalommal rendezik meg a Szakmák éjszakáját április 12-én, pénteken 18-22 óra között Kalocsán. A nagy szabású, hagyományosan jó hangulatú rendezvénynek a Bajai SzC Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, valamint az ugyancsak kalocsai Bajai SzC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája intézmények Mócsy János utcai gyakorlati oktatóközpontja ad helyet.
Ha figyelembe vesszük azt a tudományos előrejelzést, hogy a jövő az élményszerű, a XXI. századi elvárásoknak megfelelő oktatásé, akkor jó szívvel állíthatjuk: a Dózsa és a Kossuth ebben élen jár, és ezt most valamennyi érdeklődő, interaktív módon, személyesen megtapasztalhatja. Az estébe nyúló program kavalkád a Dózsában szerdán bűnmegelőzési ismeretek élményszerű átadásával folytatódik.
Forrás: Zsiga Ferenc
Élményből tehát elsőként pénteken bőven akad, ráadásul a legújabb technológia oktatására alkalmas, élvonalbeli berendezésekkel, például 3D nyomtatóval is várják a pályaválasztás előtt álló diákokat, valamint az újabb szakma iránt érdeklődő, vagy pályakorrekcióra készülő munkavállalókat. A Szakmák éjszakája hagyományosan jó kikapcsolódási lehetőség a családoknak.
A programot Fekete Antal tagintézmény-vezető foglalta össze portálunknak.
A Szakmák éjszakája után alig telik el pár nap, április 17-én, szerdán, a Dózsában Re-Akció elnevezéssel, az országos bűnüldözési program keretében, a helyi rendőrkapitányság munkatársai közreműködésével tartanak prevenciós napot.
Erről szólva a tagintézmény-vezető elmondta, a projekt a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által kidolgozott, az iskolákban megvalósuló bűnmegelőzési rendezvény. Célja, hogy diákokat, pedagógusokat, szülőket megszólítva, komplex módszerekkel, interaktív módon, tapasztalatszerzésre építve, az életből merített szituációkon keresztül adjanak át bűnmegelőzési ismereteket.
Ennek keretében a szakemberek az iskolai erőszakra, az egymás közti agresszióra, a fiatalok által elkövetethető bűncselekményekre, szabálysértésekre hívják fel a figyelmet. Mindezzel együtt egyfajta pályaorientáció is megvalósul, hiszen a tanulókban felkeltheti a rendvédelem valamely területe iránti érdeklődést – fejtette ki Fekete Antal.
Forrás: Zsiga Ferenc
A tagintézmény-vezető szerint például az intézkedéstaktika, önvédelmi és kutyás bemutató, a szituációs gyakorlatok között szereplő kábítószer-kereskedelem, rablás, verekedés, baleseti szimuláció bizonyosan érdekli majd a tanulókat. Mindeközben játékosan olyan tudást, tapasztalatot szerezhetnek, amelynek a való életben is nagy hasznát vehetik majd.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.