Itt találod az összes cikket a „fasor” témában!
Október 30-tól az Esze Tamás utca – Szentháromság tér közötti szakaszon is elkezdődik a fakitermelés és a területelőkészítés a fásításhoz.
Tegnap, azaz hétfőn fél tizenkettő körül a Szent Flórián-szobortól az Esze Tamás utcáig már egyetlen fa sem állt. Volt köztük tizenhét éves és sok százévesnél is öregebb. Nemcsak a fasort vágják: kiirtják az út mentén a sövényeket is.
Két héten át a forgalomelterelések miatt kerülő úton kell járniuk a közlekedőknek, félpályás útlezárásokra is számíthatunk, aminek következtében a legterheltebb időszakokban dugók alakulhatnak ki Kalocsán. Mutatjuk az ideiglenes változásokat!
Két hétig láncfűrész berregésétől lesz hangos Kalocsa belvárosa: hétfőn megkezdik a Kalocsán – tévesen – berkenyefákként emlegetett nyugati ostorfák, latin nevükön celtisek kivágását. A főutcai fasor rekonstrukciója során más fafajt telepítenek majd, ezen az első szakaszon parlagi juhar kerülhet a celtisek helyére.
Öt tucat fából huszonöt nemcsak, hogy nem életveszélyes, hanem életerős, egészséges, sőt fiatal a főutca egyik egybefüggő szakaszán, tiszta őrültség lenne őket kivágni – ezen a részen a költségek közel fele megtakarítható lenne. Javaslat egy kertészetileg és pénzügyileg is ésszerű kompromisszumra a főutcai fák ügyében.
Néhány napja megkezdődött a fő utcai fasor felső szakaszának visszanyírása. Jelenleg ugyan így festenek a Szent István király úti fák, de nyárra várhatóan ismét visszanyerik lombkoronájuk egy részét és a mostani faápolás miatt remélhetően kevésbé veszélyeztetik a környezetet: az épületeket és az alatta parkoló autókat.
Elkészült a kiöregedett főutcai fasor leáltására készített kertészeti terv. A fákat más fajokkal pótolnák, összesen mint egy 51 millióra becsült költséggel. Első nekifutásra azonban nem született döntés a kalocsai városházán a Szent István út ostorfáinak kiváltásra készített szakértői koncepciótervről, előbb megkérdezik a lakosságot is. Ön ott lesz az e célra szervezett fórumon? Szavazzon!