A Kalocsa Kamarakórus két évtizedes munkásságának, a jó szervezésnek köszönhetően szombaton este zsúfolásig megtelt a Szent István király út 2-4. szám alatti épület Kamaraterme. A 250 résztvevőből mintegy 50 főnek már csak a folyosón jutott ülőhely, de a zenei élmény számukra is pótolta, hogy a kórust és annak egyes tagjait csak hallhatták. A jubileumi koncert az augusztusi díjátadón is nagy sikerrel előadott, Wolf Péter zeneszerző által komponált Musica Beataval kezdődött.
Felemelő érzés volt látni, hogy több korábbi kórustárs is elfogadta az aktív tagok meghívását, majd a második szánként előadott Barátok című kórusműnél felmentek a színpadra és együtt énekeltek.
Ezt követően, már csak az aktív tagok előadásában, végig Englerné Böttger Boglárka vezénylete mellett, két kórusmű következett: Lutkin: Az Úr áldjon és tartson meg,valamint Kodály Zoltán: Fölszállott a páva örökbecsű darabja.
A műsorvezetőt, Fekete Antalt váltó Füstös Éva adatokban, részletekben gazdagon méltatta Villányi Eszter kórusalapító, kórusszervező munkásságát. Ám hogy a kórustagok énekhangon is kifejezzék köszönetüket, a Kamarakórus Villányi Eszter tiszteletére a tanárnő, kórusvezető kedvenc művét, Mendelssohn: Nézd ébred már… című dalát az ő tiszteletére énekelte el. Portálunk a helyszínen készült videofelvételével ezt a számot osztotta meg a nyilvánossággal, illetve a facebook megosztásoknak köszönhetően ez terjedt az interneten.
A koncert első része népdalfeldolgozással, a Dana-danával zárult.
Amíg a kórus a szünetben pihent, Csupor Balázs, a zeneiskola tanára zongoradarabokkal szórakoztatta a közönséget.
Csupor Balázs ezt követően is a színpadon maradt, Liszt: Ave Maria, és Bach: Jesus bleibet meine Freude című darabjának előadásakor orgonán kísérte a kórust. Az előadás a kaláka együttes által ismertté vált Weöres Sándor: Vonzások című versére írt művével folytatódott, majd a záró szám, Bárdos Lajos: Régi táncdal című műve következett.
A program szerint a jubileumi koncertnek itt lett volna vége, de amint azt előre sejteni lehetett, a közönség vastapssal ráadást követelt. Nem volt mit tenni, az elismeréstől meghatódott, boldog kórustagok búcsúzóul a Shyahambát adták elő, dobkísérettel.
A koncert végén az egyik kórustag a jubileumi koncertet úgy értékelte: annyit tudok mondani, hogy ekkora sikerünk még soha nem volt! Nagyon köszönjük mindenkinek, hogy ezen a neves napon velünk volt, és éreztette, hogy élvezi a zenét, ami a mi életünknek, közösségünknek immár húsz éve, hétről hétre, próbáról próbára része.