Itt találod az összes cikket a „nemzeti ünnep” témában!
Több éves hagyomány szerint az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kitörése ünnepének előestéjén vonultak mintegy hatvanan a Viski Károly Múzeumtól a Negyvennyolcasok terére, ahol megkoszorúzták Petőfi Sándor és Kossuth Lajos szobrát.
Városunk hagyományait követve a Negyvennyolcasok terén tartotta meg koszorúzással egybekötött ünnepi megemlékezését március 15-én délelőtt a kalocsai önkormányzat. Műsort a Nebuló EGYMI diákjai adtak, beszédet mondott: dr. Körmeny Szabolcs önkormányzati képviselő.
A rendezvényt dr. Filvig Géza polgármester nyitja meg.
A nemzeti ünnep alkalmából szervezett városi ünnepséget megelőző, és az azt követő napon is színes, közérdeklődésre számot tartó programok nyújtanak majd részben egyedülálló kulturális élményt a látogatóknak.
A nemzeti ünnep szónoka Filvig Géza polgármester volt, az új kenyeret Bábel Balázs érsek áldotta meg az Országzászló emlékmű előtt.
Csütörtöktől vasárnapig lesznek programok a városban az augusztus 20-ai nemzeti ünnep méltó megülésére.
Koszorúzások egyénileg, ünnepi szónoklat a kamerának, ellenzéki beszólogatások az országos médiában és helyben, kis létszámú tüntetés Pesten. A nemzeti ünnep nem hozott nemzeti egységet, de nagy meglepetést sem.
A hagyományos, március 15-ei szavalóversenyhez képest megduplázódott a nevezők száma!
Kalocsa város hagyományai szerint a „börtön sarkánál”, az előzetesen meghirdetett programtól némileg eltérően tartották meg az önkormányzat október 23-ai megemlékezését, gyönyörű, verőfényes időben. Ünnepi beszédet Font Sándor mondott.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.