Itt találod az összes cikket a „emlékverseny” témában!
A verseny megrendezésével kívántak emlékezni az 1999. december 20-án, tragikus körülmények között elhunyt fiatal sakkozóra, aki agyhártyagyulladásban szenvedett.
A szerbiai indulók a versenyt nemzetközivé léptették elő.
A ’70-es évek eleji városi sakkélet újjászervezője Kalocsán, aki a Kalocsai SE csapatának szakosztályvezetője volt.
Szeptember 9-én, szombaton reggel indultak a sakkórák a Közösségi Ház ebédlőjében azon a kétnapos viadalon, ahol a résztvevők a Kalocsa hajdani nagyszerű sakkozója, a 2012-ben elhunyt Bükkös Ákos emlékének adóztak.
Kiss Gyula Chess Memorial 2023 sakk emlékverseny
Két Ferenc elnevezéssel rendeztek Sakk Emlékversenyt Miskén. A névadók - Kohl Ferenc és Bikali Ferenc -, mindketten rajongtak a sakkért, lelkesedésükkel sokat segítettek a sakk népszerűsítésében.
Az immár hagyományos emlékversennyel Sztankovics István „Tyutyu” és idősebb dr. Filvig Géza előtt tisztelegnek. A kalocsaiak impozáns eredménysorából is kiemelkedtek olyan egyéni teljesítmények, mint Nagy Natasáé, aki négy versenyszámában is győzni tudott, vagy a legfiatalabb versenyzőnké, Istella Ákosé, aki szintén mindhárom versenyszámában a dobogó legmagasabb fokára állhatott.
Ennek a versenynek a megrendezésével a szervezők emlékezni kívántak Dr. Bán Jenőre, aki Dunapatajon született 1919–ben és munkásságával nagyon sokat tett az egyetemes és a magyar sakkozásért.
A járvány lecsengése után a kalocsai teniszezők nagy családja is versenyhétvégével piknikelt június utolsó hétvégéjén.
Férfi egyesben tizenöten regisztráltak.
A Kalocsai SE versenyzője serdülő válogatottként állt a dobogó legfelső fokára.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.