Itt találod az összes cikket a „Fenntarthatóság” témában!
A Világ Legnagyobb tanórája egy világméretű oktatási projekt, melynek célja az ENSZ által 2030-ig meghirdetett fenntartható fejlődést szolgáló 17 úgynevezett globális cél megismertetése a diákokkal.
A Kalocsai Szent István Gimnázium a programra történő regisztrációval azt vállalta, hogy október 4-8-ig nem csupán általában a fenntarthatóságra irányítja a 9. évfolyamosok figyelmét, hanem a klímavédelem konkrét feladatait, problémáit a lehető legközelebb viszi a tanulókhoz.
Október 5-9-ig a Kalocsai Szent István Gimnázium diákjai és tanárai is bekapcsolódtak a Fenntarthatósági témahét programjaiba.
Asztravecben két hasonló blokk épül a Paksra tervezettekhez, ezért az ottani tapasztalatok jól hasznosíthatóak a Paks II. projektben – fogalmazott Süli János fehéroroszországi szakmai útjáról. A tárca nélküli miniszter röviddel az Asztravecben tett látogatás után az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottsága előtt beszélt arról, hogy a Paks II. beruházás indokoltsága változatlanul fennáll. (x)
A járás szinte valamennyi településéről érkezett polgármesterek, a pályázatok megvalósításával foglalkozó szakemberek magas részvételi arányát vélhetően a Bátyán megvalósuló SECAP mintaprojekt bemutatása generálta.
Az uszódi Idősek Napközi Otthona átfogó energetikai korszerűsítésen esett át, emellett, tetőcserére, akadálymentesítésre és a vizesblokkok felújítására is jutott forrás a településen. Végeredményében egy modern, gazdaságosan működtethető és szép épületben tölthetik ezentúl mindennapjaikat az idős lakosok.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.