Ugyan a nézőtér nem telt meg, aki tehette volna, de mégsem jött, az bánhatja, hiszen két pompás előadásról maradt le. Azt sem tudja meg, hogy meglett-e az elveszett cipő, és megfejtette-e a kódot a főhős. Viszont vigasztalódhat videóinkkal, habár az élő előadás élményét, a hanghatást és a Duna Művészegyüttes, valamint a Viharsarok Táncszínház magával ragadó varázsát nem adhatják vissza.
Tavaly sajnos a pandémia miatt le kellett mondanunk a Paprikafesztiválról, annak minden rendezvényéről, idén azonban nem volt hiány a Csíplek Kalocsa! – Paprika Piknik programkínálatából, a már megszokott színvonalhoz hasonlóan az egészen kicsiktől az idősebb korosztály is találhatott kedvérevalót.
Legtöbben a reptéren gyűltek össze a Halott Pénz megakoncertjén, amelyről egy önálló cikkben számolunk be.
Akik az Érsekkertbe látogattak szombat délelőtt, a parkolóban a mini vidámpark, mellette finomabbnál finomabb gyorsételek kínálatából választhattak, a szabadtéri színpadon pedig a Duna Művészegyüttes Hamupipőke előadását, a Grimm-fivérek egyik legismertebb meséjét élvezhették.
A Duna Művészegyüttes kiemelt céljának tartja, hogy a közönség széles rétegeiben felkeltse az érdeklődést a néptánc iránt, ledöntse a műfajjal kapcsolatos sztereotípiákat, s ráébressze a nézőket annak sokarcúságára és művészi kifejezőerejére. Alkotói azt vallják, hogy a néptánc rendkívül alkalmas érzelmek és értékek, sőt komplex történetek megjelenítésére. Ennek megfelelően a társulat a hazai néptánchagyomány hiteles, ugyanakkor nyitott és figyelemfelkeltő tolmácsolására törekszik, produkcióit egyszerre jellemzi a hagyományőrzés és a művészi kísérletezés.”– olvasható a Duna Művészegyüttes honlapján található bemutatkozónál.
És milyen igaz!
Hamupipőke
Mese a jámborságról és gonoszságról, hatalomvágyról és becsületről, ármányról és hűségről. A művészegyüttes kifejezetten a gyerekek számára kidolgozott, számukra is érthető és élvezhető, látványos előadásukkal igazán derűs, ugyanakkor tanulságos műsorát láthatták az érdeklődők.
A lendületes koreográfiákon keresztül roppant élvezetes volt mind a mostohák civakodása, a királyi udvar élete, az elveszett cipő gazdájának megkeresése, végül pedig a szerelem beteljesedése.
Fogadják szeretettel videóinkat, amelyek – bár az előadás varázsát nem adhatják vissza – egy kis ízelítővel szolgálhatnak a Duna Művészegyüttes fellépéséből.
Több videó eléréséhez tekintsék meg YouTube csatornánkat!
Holló Jankó
Vasárnap, a Paprika Piknik utolsó napjára is maradt egy kis csemege,amely egyszerre szólította meg a mesék és a néptánc kedvelőit. Délelőtt 11 órától a Holló Jankó című gyermekelőadást nézhették meg az érdeklődők a Viharsarok Táncszínház játékában, az egy nappal korábbi Hamupipőkéhez hasonlóan elkápráztatva a nézőközönséget.
A mesejáték a magyar népmesék formavilágát és nyelvezetét állította színpadra a néptánc segítségével.
Ez az újabb, értékteremtő műfaj bebizonyítja, hogy a néptáncnak mint technikának és kifejező formának helye van a színpadon, és alkalmas teljes előadások létrehozására, amelyek élvezhetőek a kisebb korosztálynak és kísérőiknek egyaránt. Sőt!
Reméljük, hogy lesz még alkalmunk részt venni több előadásukon is!
Az alábbiakban részleteket láthatnak a mesejátékból.