A Kalocsa és Térsége Hírnevéért Vendégváró Egyesület TOP 1711-16-H-ESZA-2019-01084 számú, „A népi kézművesség népszerűsítésre mesterségek megismertetése kicsikkel és nagyokkal” című pályázati projektjének, Valamint Kovács László fazekasmester „Tanuljuk vissza őseink kemencés tudományát” címen futó programsorozatának keretében, a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület közreműködésével kemencés krumplis pogácsa sütésre gyülekeztek érdeklődők október 17-én, vasárnap délután a Fazekas Alkotóházban.
A kemencés sorozat előző alkalmából, amikor Gyuris Attila jóvoltából kenyerek sültek az udvari kemencében, szintén olvashattak portálunkon. Akkori cikkünket több videóval is illusztráltuk.
A mostani alkalmon a tepsis krumplis pogácsa készítésével ismerkedhettek az érdeklődők. Közben, délután három órai kezdettel az alkotóház kiállítótermében egy érdekes előadást is meghallgattak, amelyben Imre Károly, a Bács-Kiskun megyei Önkormányzat Közművelődési Intézetének nyugalmazott igazgatója a tömegkultúra kialakulásáról, annak uniformizáló hatásáról, a vele járó elértéktelenedésről, valamint termékéről, a valódi, akár a magas kultúra, akár a kézműves népi kultúra által létrehozott értékeket háttérbe szorító giccsről tartott előadást, „Tömegkommunikáció, közízlés, szervezett társadalmi cselekvés” címmel.
Az előadás után a résztvevők az udvaron, a sülő és már kisült pogácsák illatfelhőjébe burkolózva, és a finom, tradicionális csemegét majszolgatva, jó hangulatú beszélgetés keretében vitatták meg az elhangzottakat.
Közben az alkotóház kis kiállítótermében még megtekinthető volt Magyar Zita, Debrecenben tevékenykedő fazekas népi iparművész, keramikus kiállítása is.