Itt találod az összes cikket a „Kalocsai Hagyományőrző Egyesület” témában!
A népművész munkásságát annak kapcsán mutatja be a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület, hogy Cselik Mária idén ősszel tölti be 80. életévét.
Felrúgva az időrendi sorrendet előre bocsátjuk a végső következtetést: ez az est a jó szórakozásról, a finom ételekről, a nagy táncokról és a nagy beszélgetésekről, az egy szektorhoz, az agráriumhoz tartozásról szólt.
A találkozó alkalom volt arra is, hogy a kalocsai és környékbeli népművészeti egyesületek énekesei, táncosai és népművészei a minősítés tétje nélkül is bemutatkozzanak.
A táncosok és lovasok egyes megállóhelyeken előadott produkciója egyfajta ajándék volt a városlakóknak, amit a polgármester az ő nevükben is köszönettel fogadott.
Éva, Ibolya és István a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület képviseletében Isztambulban mutatta be csodálatos népművészetünket a Népművészeti Egyesületek Szövetsége delegáltjaként.
A tokiói divatbemutató során a kalocsai, a matyó és a sárközi hímzések, a bihariszűr-készítés, a halasi csipke, a kékfestők és a magyar mondavilág is bemutatkozott.
Az esemény kiemelt szakmai témája az agrár-generációváltás volt.
A kóstolóval egybekötött élménypiac és kistermelői vásár szombattól szerdáig várta a látogatókat.
Ismerd meg jobban Kalocsa folklórját! A Paprikafesztivál társrendezvényére, "A seholsincs virágok világa" Lakodalomtól pamudáig című film bemutatójára és az azt követő közönségtalálkozóra invitálnak minden érdeklődőt!
Nemrégiben lejárt a Kalocsai Hagyományőrző Egyesületnek az Érsekkert bejáratánál álló Hagyományok Háza épületére az önkormányzattal kötött ötéves épülethasználati szerződése. Az egyesület most azzal a kéréssel fordult az önkormányzathoz, hogy kiürítése után bérbe vennék a Kunszt utcai óvodaépületet.
Szombaton délelőtt a piactéren, délután az érsekkerti Platán Rendezvényközpontban lehetett megkóstolni a nálunk pántlikásnak, az ország más településein szalagosnak nevezett jellegzetes farsangi csemegét, a fánkot. Az Érsekkertben az elfogyasztott fánkok számát is tekintve közel ezren voltak kíváncsiak a sütés fortélyaira, majd a végeredményre, kóstolás formájában, de a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület néptáncbemutatójára is ott maradt a verőfényes napsütésben fürdőző közönség. Videóval!
Még az előző kiállítás – Magyar Zita kerámiái – is látható volt a Fazekas Alkotóházban vasárnap délután, ahol a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület tagjai által a krumplis pogácsa készítésének tudományával, egyúttal, a házigazda Kovács László jóvoltából a kemencés sütés-főzés fortélyaival ismerkedhettek az érdeklődők.
A hagyományos aratóbál megszervezését ebben az évben a CLLD pályázaton elnyert forrás tette lehetővé.
Koszorúzással emlékeztek Cserey József ének-zenetanár, népdalgyűjtő születésének 100. évfordulója alkalmából.
A Szövetség fennállásának 30. évfordulójával kapcsolták össze a díjátadó ünnepséget, amelyen városunk delegációja mellett a Miske-Drágszél és a Nemesnádudvar együtteseinek táncosai is részt vettek.
A CLLD pályázaton, illetve az EMMI egy pályázatán nyert forrásból megvalósuló rendezvényeknek a Duna-parti Juca Néni Csárdája ad helyet, de a program már reggel Kalocsán a Szent István Gimnáziumban tartandó koszorúzással elkezdődik majd. A programról Kovács Istvánné, a rendezvényekre pályázó egyesület elnöke tájékoztatta portálunkat.
A Hagyományőrzők kocsonyaversenyt hirdettek, hogy kiderüljön, a városban ki főzi - igaz csak a benevezők közül - a legjobb, legízesebb kocsonyát.
Ezúttal egy két mázsán felüli sertés leölésétől a feldolgozásán át az étkezésekig „kotta szerint” követték a régi hagyományokat.