Itt találod az összes cikket a „közétkeztetés” témában!
Sokmilliós autókkal szaladgáló, jó nevű vállalkozók gyermekei is szerepelnek a tartozást felhalmozók listáján, jelezve, hogy rendszerint nem anyagi ok, hanem feledékenység és nemtörődömség áll a nemfizetés mögött.
Szigorúan behajtják a fizetetlen közétkeztetési számlákat. Kifizetik a Szociális Központ dolgozóinak cafetéria juttatásait. Hamarosan Kínai üzleti delegáció érkezik városunkba – hogy csak a legkiemelkedőbbeket említsük.
A koronavírus-járvány idején hozott rendelkezések nem tették lehetővé, hogy a díjakat emeljék, ám az emelést az önköltség jelentős emelkedése nagyon is indokolttá tette. A moratórium június 30-án járt le. Mutatjuk az új díjtételeket!
Három százalékkal nő a gyermekek közéteztetési díja. A bölcsődei ellátásért nem, viszont az időszakos bölcsődei ellátásért fizetni kell, de az önköltségi árnál jóval kevesebbet. A kalocsai gyermekek több mint fele részesül különböző kedvezményekben.
Több napirendi pont keretében tárgyalta a kalocsai képviselő-testület a különböző szociális ellátásokért fizetendő díjak mostantól esedékes mértékének kérdését. Nőttek az étkeztetés és a napközi ellátás díjai is. A bölcsődei ellátás díja nem változott.
Bár csak második nekifutásra, de kimondta a testület az áment a Menza Kft. megszüntetésére, megindították a végelszámolást. De mi jön ez után? Mi az eljárás várható kimenetele? Hogyan szervezik meg az eddig a Kft. által folytatott közétkeztetési ellátást? Mi lesz a Menza konyháinak sorsa? Mi lesz a dolgozókkal? Mi lesz a Kft. tartozásaival? – súlyos kérdések, amelyekre keressük a válaszokat.
Utólagosan nyert Kalocsa városa 19 millió forintot az önkormányzati közétkeztetés fejlesztése céljára. Korábban a Jókai utcai konyha korszerűsítésére már elköltötték az összeget, ám a mostani támogatói döntéssel a költségvetésben e célra lekötött forrás fölszabadul, így újabb sokmilliós teherrel könnyebbedik a város büdzséjének helyzete.
Újra felélte tőkéjét, és jelentős adósságot halmozott fel a Menza Kft. Ezúttal viszont nem nyúl a hóna alá a tulajdonos kalocsai önkormányzat. A cég – és adósságainak – további sorsáról a törvény szerint 60 napon belül kell rendelkeznie a tulajdonosnak.
Ma délután tartott ülésén, zárt ajtók mögött döntött a képviselő-testület a tavaly alapított Kalocsai Közétkeztetési Intézmény intézményvezetői pozíciójáról.
Küszöbön a Kalocsai Közétkeztetési Intézmény indulása.
Havi apanázsból gazdálkodhat a Kalocsa Menza Kft., az önkormányzattól csak a gyermek közétkeztetésre kap pénzt – ezt pár hónapon belül elveszíti, ahogyan a kórházi étkeztetés piacát is. A veszteségeket nem finanszírozza a város.
A kizárólagos önkormányzati tulajdonban álló társaság bizonytalan jövőjéről a legutóbbi testületi ülés végén, a rendes napirendek után elmondott polgármesteri tájékoztatójában szólt Bálint József.
Csupán néhány százalékos emelést szavazott meg az önkormányzat egyes szociális ellátások díjaira, mégis volt róla vita, nem is született egyhangú döntés. Szabó a díjmentességgel való visszaélésre figyelmeztetett. Filvig kijelentette: semmiféle díjemelést nem tud támogatni addig, amíg…
Rekordösszeggel zárult az idei, XXXIV. Kék Madár Fesztivál: Lakatos György fesztiváligazgató ma délelőtt stúdiónkban, a Fókuszban Podcast vendégeként számolt be róla, hogy átlépték a 10 millió forintos határt. A teljes beszélgetés már elérhető a KALOhírek felületein!