Itt találod az összes cikket a „TOP Plusz” témában!
Ugyan egy pályázatról beszélünk, de az ezen belüli két fejlesztési cél elkülönül.
Helyi vállalkozás, a Generál Kft. nyerte el a nyílt közbeszerzési eljárást.
A vármegyében a TOP pályázat keretében 782 nyertes pályázat valósult meg, 117 milliárd forint értékben.
A beruházás nyomán a község egyik legforgalmasabb központi utcáját, a Kossuth Lajos utcát korszerűsítik.
Kalocsára március 6-án, a hivatalos kommunikációs felületen érkezett meg az örömteli hír.
Filvig Géza: A mostani cél az, hogy a megújuló uszodát stabilan, folyamatosan és költséghatékonyan tudjuk üzemeltetni!
A Széchenyi Terv Plusz program keretében megvalósított projekt 2024. január 29-én zárult.
A fejlesztés eredményeként új, korszerű burkolattal ellátott útszakasz jött létre, melyen a menetrendszerű helyközi járatok, a helyi lakosok gyalogos-, kerékpáros-, és gépjárművel történő, illetve a település helyéből adódó gazdasági célú járművek közlekedése vált biztonságosabbá.
Az alapokig megújult út a decemberi végi átadási határidő előtt hat hónappal elkészült.
András Gábor polgármester: Öröm a községben, hogy a fejlesztés előtt is jó műszaki állapotban lévő óvodában a gyerekek, köztük az új kiscsoportosok már egy megújult, korszerű, még inkább ingergazdag környezetben kezdhetik az új tanévet.
Április 20-21-én Lakitelken, a Hungarikum Parkban tartott kétnapos, a vármegye polgármesterei számára rendezett szakmai fórum a következő hét évben a megyébe érkező több mint 100 milliárd forintos uniós forrás fogadására való felkészülés jegyében zajlott.
A pályázat részeként a régi földút helyén egy közel 350 méter hosszú új átkötő út is megépül.
A beadott projektekből már 113 rendelkezik hatályos támogatási szerződéssel.
Kezdetben nyolc gyermek befogadására lesz alkalmas, később némileg bővülhet is az új bölcsőde, amely már a jövő nevelési évben is készen állhat a gyermekek ellátására, és amelyben időszaki, eseti gyermekfoglalkoztatást is vállalnak majd.
A településvezetővel a most elnyert forrás felhasználásáról, a folyamatban lévő pályázatokról beszélgettünk.
Bács-Kiskunban eddig összesen 28 milliárd forintnyi támogatásról született döntés a TOP Plusz keretében. Eddig a legtöbb forrást a településfejlesztési, közútfejlesztési és energetikai projektek nyerték el.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által közel 245 millió forint értékű beruházást valósít meg az RBDZS Bölcsőde Nonprofit Kft. kalocsai telephelyén.
Kiskunmajsán 659 millió forintból újítják fel a Deák Ferenc utca és a helyi fürdő közötti kerékpárútszakaszt. Egyrészt szélesítik a kerékpársávot, így lehetőség nyílik az elválasztás nélküli gyalogút és kerékpárút kijelölésére.
Valamennyi megyei polgármesterrel egyeztettek arról, hogy a következő években milyen beruházásokra igényelnének pályázati forrásokat.
A projekt elsődleges célcsoportja a megyében élő, 30 év feletti inaktívak és 50 év feletti regisztrált álláskeresők, másodlagos célcsoportját az önkormányzati és gazdasági szereplők alkotják, amelyek egymásra találva erősíthetik együttműködésüket, s így hozzájárulhatnak az elsődleges célcsoport munkaerőpiacra történő visszatalálásához.
A fejlesztés fő célja a már meglévő csapadékvíz hálózat fejlesztése, új csapadékvízgyűjtő- és elvezető hálózattal való kiegészítése, valamint az összegyűjtött csapadékvizek visszatartására, csapadékvíz tározó létesítése.
A támogatási összegek a tízmillió forinttól a százmilliós nagyságrendig változnak, a megvalósításra váró beruházásoknak és a települések igényeinek megfelelően.
Az új épületben 75 négyzetméteres csoportszobák, tágas öltözők, igényes mosdók, tornaszoba, fejlesztő szoba, könyvtár, nevelői szoba, irodák, modern tálalókonyha és szociális helyiségek kerültek kialakításra.
A kalocsai bölcsődében és két óvodai telephelyen tervezett beruházásokra a TOP Plusz pályázati rendszer keretében pályázik a város. A cél részben az infrastruktúra fejlesztése, részben az óvodai nevelés tárgyi feltételeinek hosszútávra történő biztosítása.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) TOP-os elődjéhez hasonlóan a jövőben nagyban hozzájárul a települések további fejlődéséhez.
A TOP Plusz is elsősorban a helyi önkormányzati fejlesztéseket támogatja, fejlesztési tematikája ennek kapcsán kiterjed a gazdaságélénkítés, munkahelyteremtés és foglalkoztatás bővítés, a népességmegtartás, a családvédelem térségi és helyi feltételeinek biztosítására.