Itt találod az összes cikket a „Mezei Virágok Népdalkör” témában!
Kákonyi István önkormányzati képviselő mutatja be a táncegyüttest a Mezei Virágok Népdalkör közreműködésével.
A szeretet gyertyájának meggyújtása alkalmából köszöntőt dr. Filvig Géza polgármester, áldást Fülöp Ernő apát-kanonok mondott. Műsort a Nagyasszonyunk Katolikus Iskola énekkara, a Kalocsa Kamarakórus és a Mezei Virágok Népdalkör adott.
A Kárász István vezette Bócsai Boróka Citerazenekar meghívására már régóta készült a Klub, és végre a múlt héten lehetőség adódott arra, hogy a kalocsaiak is élőben hallhassák a citerások virtuóz játékát.
A rendezvény ingyenesen látogatható!
A főzőmesterek kasztját ezúttal Font Sándor országgyűlési képviselő és Filvig Géza polgármester is erősítette, a képviselő borjúpaprikást, míg a polgármester borjúgulyást készített, amit jótékonysági célra fordítottak.
A reggeli térzene után a sétálóutcában katonai tiszteletadás mellett zajlott emléktábla-koszorúzás előtt emlékszalagokkal díszítették a megjelent szervezetek képviselői a résztvevő bajtársi egyesületek zászlaját, utána pedig a színházban ünnepi állománygyűléssel folytatódott a rendezvény.
Koszorúzással emlékeztek Cserey József ének-zenetanár, népdalgyűjtő születésének 100. évfordulója alkalmából.
A CLLD pályázaton, illetve az EMMI egy pályázatán nyert forrásból megvalósuló rendezvényeknek a Duna-parti Juca Néni Csárdája ad helyet, de a program már reggel Kalocsán a Szent István Gimnáziumban tartandó koszorúzással elkezdődik majd. A programról Kovács Istvánné, a rendezvényekre pályázó egyesület elnöke tájékoztatta portálunkat.
Az Érsekkertben zajló, háromnapos koncertsorozat csattanója lesz vasárnap délután ötórai kezdettel a népzenei találkozó, amelynek fellépőit most ismertetjük.
Nyolcvan évet élt, ám fiatalossága miatt senki sem gondolt a korára – a kalocsai hagyományőrző közösség megdöbbenéssel fogadta halálhírét. A népművészeti motívumkincsünk, hagyományaink továbbvitele mellett azok új formában való megjelenítésében, modernizálásában is aktív szerepet vállalt.
A tiszteletükre rendelt nemzetközi ünnepen tegnap köszöntötte Kalocsa városa legidősebb polgárait és általában az időskorúakat. A legtöbb napot látott városlakókat a polgármester, a második legidősebb kalocsait leánya, a rendezvényt szervező KKKK intézményvezetője köszöntötte. Műsort adtak a Csokonai Ovi Nyuszi csoportjának növendékei, a Mezei Virágok Népdalkör, valamint Leblanc Győző és Tóth Éva.
Az emléktáblát a 2003-ban elhunyt Dr. Márkus Ferenc két gyermeke leplezte le.
A XXI. Duna Menti Folklórfesztivál utolsó napján a helyi és környékbeli csoportoké volt a főszerep a kisszínpadon, ahol a 3 évesektől a hetven felettiekig léptek fel a hagyományőrzők.
A Kalocsai Kulturális Központ és Könyvtár, valamint a Kalocsa Népművészetéért Alapítvány Népzenei találkozót rendez május 21-én, szombaton Cserey József emlékére és a Mezei Virágok Népdalkör 10. évfordulója alkalmából.
Szombat délelőtt tízkor az érsekkerti szabadtéri színpadon megtartott ünnepség keretében a két polgármester aláírásával látta el a testvérvárosi kapcsolatot megerősítő oklevelet. Angelika Matt-Heidecker főpolgármester-asszony a migránsválsággal kapcsolatos német álláspontot is közvetítette, Bálint József a civil együttműködés fontosságáról és városunk megújulásáról is szólt, majd új oldaláról is bemutatkozott.