Itt találod az összes cikket a „szennyvíz” témában!
Befagyasztott bevételek, növekvő kiadások, elöregedő infrastruktúra – viharfelhőkként tornyosulnak az önkormányzatok feje fölött az egyik legfontosabb közfeladat ellátását övező nehézségek. A folyamatban lévő integrációhoz városunk is csatlakozott, amitől költségmegtakarítást és biztonságosabb ellátást, a másik oldalról költséghatékonyabb üzemeltetést remélnek.
Jelenleg több munkafolyamat zajlik egy időben. Még láthatjuk a régi, nagyon elavult vezetékeket. Ezek a szakaszok a város vízellátásának olyan veszélyforrásai voltak, amelyek bármikor csőtöréssel fenyegetve, egy egész városrész életét lehetetleníthették volna el.
A szennyvízcsatorna-rendszer folyamatos korszerűsítése állandó feladatot ad, de több ismert konstrukciós hiányosságát is javítani kell, az ivóvízhálózat pedig közismerten elöregedett városszerte, ami szinte állandó csőtöréseket okoz. Sürgető feladatok állnak Kalocsa város önkormányzata és az ellátórendszerek fenntartója előtt – ebből kettő már zajlik. Filvig Géza, Mátyus Zoltán és Simon Zoltán tegnap délelőtti sajtótájékoztatója.
A kistelepülések és tanyás térségek szennyvízkezelési problémáira jelenthet megoldást a Bugacpusztaházán megépült természetközeli szennyvíztisztító. A mintaprojekt egyúttal enyhítheti a Homokhátság elsivatagosodását is.
A szennyvízhálózat kiépítésével a nagyközség infrastruktúrája teljes lett, és az sem elhanyagolható szempont, hogy a hálózatra való rákötésekkel az ingatlanok értéke növekedett.
A nagy intenzitású eső miatt a víz a pincegarázsok lejáratain keresztül betört a házakba.
Február 26-án, kedden mérföldkőhöz érkezett a Dunapataj, Harta nagyközségek közös szennyvízberuházási projektje. A reggeli órákban megkezdődött a Dunapatajról érkező szennyvíz egyelőre próbaüzemben történő tisztítása.
Kedvező elbírálás esetén a 70 százalékos intenzitású, vissza nem térítendő támogatás segítségével összesen két helyszínen történhetne meg a szennyvízcsatorna-hálózat rekonstrukciója mintegy kétszáz folyóméteren, összesen közel húszmilliós támogatással. A többi víziközmű-fejlesztési pályázatunkkal együtt így bő egy év alatt több mint 50 milliót költhetünk hasonló célokra.
Kalocsa ellen ítélt a fellebbviteli bíróság is a több környékbeli településsel, egy már korábban lezárult szennyvízprojekt kapcsán folytatott jogi vitában.
A város fut még egy utolsó kört a községekkel szemben jogerősen elveszített szennyvízperben.
A másodfokú ítélet jogerős, így nem marad más hátra, mint hogy az írásba foglalás után fizet a város.
A több településsel konzorciumban végrehajtott szennyvízberuházás nyomán keletkezett kötelezettségekből 154 milliót kifizet helyettünk az állam, másik 44 millióért perre megyünk a falvakkal szemben. Az Öveges-program kapcsán visszafizetendő 50 millióért pedig az államot pereljük, a jelek szerint jó eséllyel.
Kalocsa Város Önkormányzata fellebbezése nyomán a Szegedi Ítélőtábla május 25-re tűzte ki annak a pernek a tárgyalását, amelyben a Kecskeméti Törvényszék első fokon a városi önkormányzat Uszód, Dunaszentbenedek, Géderlak községek önkormányzatától bruttó 44 millió 450 ezer forint követelését elmeszelte.
A három település az első pillanattól kezdve vitatta a kalocsai követelést, és az elsőfokú ítélet szerint igazuk volt ebben.
A múlt heti viharban a csatornafedőkön gejzírként hömpölygött föl az utcára a szennyvíz a város közepén. Jelentjük: várhatóan itt egy darabig nem lesz ilyen, megtalálták és orvosolták a hiba forrását. A csatornának bőven bírnia kell a terhelést, aminek történelmi oka van.