Itt találod az összes cikket a „március 15.” témában!
Koszorúzások egyénileg, ünnepi szónoklat a kamerának, ellenzéki beszólogatások az országos médiában és helyben, kis létszámú tüntetés Pesten. A nemzeti ünnep nem hozott nemzeti egységet, de nagy meglepetést sem.
A hagyományos, március 15-ei szavalóversenyhez képest megduplázódott a nevezők száma!
Font Sándor a közösségi médiában, az alkalomból tett bejegyzésében párhuzamot von az egykori és a koronavírus-járvány idején a jelen hősei, az orvosok, ápolók, mentősök, katonák között, akik ebben a nehéz időszakban védik a nemzetet.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc alkalmából Perity Lajos, a Szent István Gimnázium intézményvezetője osztja meg velünk ünnepi gondolatait.
Ismeretes: a koronavírus miatt lefújták az ünnepi rendezvényeket Kalocsán. Mégis megpróbáljuk valahogyan ünnepi hangulatba hozni olvasóinkat. E törekvésünk kapcsán tesszük közzé az önkormányzat nevében ünnepi beszédet mondó képviselő szónoklatát.
A szokásos módon a ’48-asok terén tartották a város hivatalos ünnepségét az iskolások műsorával, ünnepi szónoklattal és koszorúzással, majd a városi tanács korabeli határozatának értelmében borral kínálta a város népét az önkormányzat.
A március 15-ei városi ünnepség végén megkoszorúzták az első felelős magyar kormány ’48-asok terén álló emlékművét. A forradalom és szabadságharc vezetői és hősei is megérdemlik az utókor háláját, de a KALOhírek közben a Magyar Sajtó Napjára is gondolt.
Vajdasági testvérvárosunk, Kúla színjátszó csoportjának közreműködésével, alpolgármesterük, Valka Károly megemlékező gondolataival, valamint városunk részéről Bolvári Ferdinánd önkormányzati képviselő történelmi előzményeket felelevenítő és a XXI. századi utódoknak költői kérdéseket feltevő beszédével telt a március 15-ei ünnepség Kalocsán.
A március 15-én reggel tartott ünnepélyes képviselő-testületi ülés keretében átadták a város díszpolgári címét Kovács László fazekasmesternek. Az eseményt számos pályatárs és városunk sok polgára mellett Kovács László szülővárosának, Karcagnak polgármestere és kísérete, Kecel városának polgármesteri delegációja, valamint a nemzeti ünnepre érkezett, Valka Károly VMSZ-elnök vezette kúlai küldöttség is megtisztelte jelenlétével.
A több osztály közreműködésével megjelenített történelmi tabló sorra vette mindazokat az eseményeket, amelyek sorsfordító hatással voltak hazánk történelmére, a polgári átalakulás és a nemzeti függetlenség kivívására.
Tegnap a ’48-asok terén tartott ünnepélyen műsort a Nebuló Speciális Iskola tanulói adtak, a Kalocsa Kulturális Központ munkatársai énekes produkcióval készültek, az ünnepi beszédet Bálint József polgármester mondta. Közreműködött a Kalocsai Fúvószenekar.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére kedden délelőtt a városi színházban adtak műsort a Belvárosi általános iskola diákjai.
A nemzeti ünnep előtt, a négynapos hétvége előestéjén a dunapataji származású, Kalocsán élő költő mutatkozott be első költői estjén, a Kortárs Művészeti Klub teltházas rendezvényén. Verseinek hazafias és „istenes” gondolatai a nemzet ünnep mellett a húsvétra való lelki fölkészüléshez is kiváló segítséget nyújtott.
Március 15-én a színházban rendezték meg az idei városi szavalóversenyt, amelyen ezúttal is az intézmények helyben megtartott versenyeiről továbbjutott tanulók egy kötelező verset és egy szabadon választott költeményt adtak elő. A kategóriánkénti első helyezettek a városi megemlékezésen is elszavalták a verseket.
A március 15-ei koszorúzás a 168 évvel ezelőtti márciust idézte, már amennyiben a reggeli havas esőt most is eső váltotta, mint akkor. Az ünnepi műsort így zárt helyen kellett megtartani. A koszorúzás után ugyanott koccintottak az úrbéri viszonyok eltörlésének örömére.
Március 15-én, kedden délelőtt 11 órai kezdettel tartották Kalocsa Város Önkormányzatának hivatalos ünnepségét – a rossz időre való tekintettel – a színházban.