Itt találod az összes cikket a „Agrárközösség” témában!
„A magyar gazdatársadalom elöregedő és a generációváltás miatt is szükségszerű a gazdálkodási és adózási formák rendbe tétele.”
Agrárközösség gazdafórum:„Először a gazdát kell modernizálni, aztán a gazdaságot.”
Együttműködési megállapodást írt alá a napokban az Agrárminisztérium támogatásával létrehozott FIVÉM (Fiatalok a Vidék Megőrzéséért Egyesület) nevében annak elnöke, Gégény Péter és Szigeti Tamás, fiatal kalocsai gazdálkodó, agrármérnök, az Agrárközösség kalocsai irodájának vezetője.
A fogyasztók bioélelmiszerek iránti igénye gyorsabb, mint az ökoterületek növekedési üteme.
A krétai nemzetközi klímakonferencián tapasztaltakról az Agrárközösség kalocsai irodájának vezetője számolt be a KALOhíreknek.
Mindenki azzal foglalkozzon, amihez a legjobban ért: a gazdálkodó a mezőgazdasággal, mi pedig azzal, hogy ennek a hátterét megteremtsük – mondta portálunknak Szigeti Tamás, az Agrárközösség kalocsai irodájának vezetője, aki szolgáltatásaikról, sikereikről beszélt a KALOhíreknek.
Az elmúlt száz évben az átlaghőmérséklet 1,5-2 Celsius fokkal emelkedett, tehát a klímaváltozás nem egyfajta riogatás, hanem tényeken alapuló állítás.
Egyre nagyobb az érdeklődés a kalocsai és környékbeli gazdálkodók részéről az ökogazdálkodás iránt, ráadásul aki most bele szeretne vágni, azt pályázati lehetőség is segíti. Az Agrárközösség kalocsai irodája nekik és az újonnan ökogazdálkodásba kezdetteknek szervezett tájékoztató fórumot ma, azaz hétfőn délelőtt.
Amennyiben a helyzetet a természet kiadós esők formájában nem kezeli sürgősen, vagy a fajszi öntözőfürtről nem juttatnak elegendő vizet a földekre, az agrárszektor komoly károkat szenvedhet el a térségben.
A díjazottak sorában szinte kivétel nélkül megtalálhatók az adott szakma, szakterület legjelesebb képviselői.
Az egész járásból közel 160 gazdálkodó vett részt a kecskeméti székhelyű, városunkban irodával rendelkező Agrárközösség és az MKB Bank közös szakmai napján.
Már a pályázat megnyitását megelőzően látszott, hogy legalább háromszor annyian érdeklődnek az az ökológiai gazdálkodás kialakításához igényelt forrás iránt, mint a korábbi kiírás alkalmával. Az ötéves „ökoprogram” vissza nem térítendő támogatást nyújt évente, a földterület nagysága alapján.
Az adományból befolyt összegből kis értékű, de a gyógyításhoz nélkülözhetetlen műszereket vásárolnak a műtőkbe.
A mezőgazdaságban a műszaki, technológiai eszközök teljes generációváltása várható az elkövetkező években – hangzott el a pénteki Gazdanapon és Innovációs Bemutatón. A kalocsai gazdálkodók monitoring és permetező drónokat tanulmányozhattak, traktor bemutatón, teszt vezetéseken, étel-ital kóstolón vehettek részt.
A gazdák a rendelkezésükre álló földterület, a gazdaság méreteinek különbözősége ellenére kíváncsiak voltak az agrárgazdaságot is egyre inkább érintő innováció, a korszerű finanszírozás és pályázatok adta lehetőségekre.
Egy újabb program az egyre szaporodó kalocsai felhozatalban, aminek érdemes feljegyezni az időpontját – főképp a gazdálkodóknak, agráriumban dolgozóknak!
A 300 ezer forint pénzadományt hiányzó műszer beszerzésére fordítják.
A tehénfejő-versenytől a traktorbemutatón át a jótékonysági tomboláig lesz itt minden!
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.