Itt találod az összes cikket a „bölcsőde” témában!
Május 25-én, a legutóbbi testületi ülésen ismertették a kalocsai bölcsőde elmúlt évi munkáját. A számadatokban bővelkedő anyag mások mellett a személyi és tárgyi feltételeket, a gyermeklétszám alakulását, a szakmai munkát elemzi.
Várják a leendő bölcsiseket és szüleiket, de azokat is, akik pusztán kíváncsiak a bölcsődei életre!
Az óvodával egy intézményt alkotó bölcsődébe a szülők már beíratták az első hét gyermeket.
A koronavírus-járvány idején hozott rendelkezések nem tették lehetővé, hogy a díjakat emeljék, ám az emelést az önköltség jelentős emelkedése nagyon is indokolttá tette. A moratórium június 30-án járt le. Mutatjuk az új díjtételeket!
A tetszetős, a falukép szempontjából is jelentős épületet kívül-belül augusztus 13-án, a szombati falunap alkalmából tartott nyílt napon tekinthetik meg az érdeklődők.
Az elmúlt években a megyei önkormányzat által koordinált TOP pályázati keretből, közel fél milliárd forintból újult meg a település központja, megtartva az arculatát, hangulatát. A pályázat benyújtása és a megvalósítás közt eltelt időszakban, a megnövekedett alapanyag és munkadíjak költségei tették szükségessé.
Hamarosan megnyithatja kapuit a lurkók előtt a „Lurkópalota”. Az óvoda berendezésére, az Ifjúsági Házban épülő ideiglenes óvoda kialakítására, a Csajda-kerti játszótér létesítésére pályázatot nyújtott be, illetve nyert el az önkormányzat, emellett megkezdték további pályázatok előkészítését is az óvodai infrastruktúra fejlesztésére.
A járdaépítési pályázat keretében igényelhető támogatás 10 millió forintra emelkedik. Az önkormányzatok számíthatnak a szolgálati lakásépítésre, valamint a tanya- és falubusz beszerzésére irányuló pályázatokra is.
A kormányfő úgy látja: jövőre 10 százalékos emelés lehet reális a pedagógusoknál, ahol kedvező feltételek esetén 2023 januárjában kerülhet sor nagyobb bérrendezésre.
A támogatás felhasználásának végső határideje 2023. december 31-e, de az önkormányzat szerint már jövőre megújul a bölcsőde konyhája.
Színes álarcok, vidám hangulatot árasztó díszítés várja a kicsiket egész héten a kalocsai bölcsődében, ahol szerdán tartották a farsangi mulatságot.
Február 1-jétől az intézmény dolgozói létszáma két kisgyermeknevelővel és egy dajkával emelkedett.
A beruházás több, mint 50 millió forintból valósult meg.
Korábban megpróbálták növelni a fűtőrendszer teljesítményét, de a próbálkozás váratlan műszaki akadályba ütközött. A gyerekeket más óvodákban helyezik el. A polgármester és a vezető óvónő nyilatkozata.
Az ok a pandémia közepette kézenfekvő: információnk szerint eddig kettő óvónő koronavírus-tesztje lett pozitív, a többiek még várnak az eredményre.
Az alábbiakban Katus Györgyné intézményvezető és dr. Filvig Géza polgármester tájékoztatóját ismertetjük, a helyi óvodák és bölcsődék gyermekfelügyeleti rendjéről. Fontos, hogy aki igénybe szeretné venni a napközbeni ellátást gyermeke részére, az reggel 8 óráig jelezze azt az intézmény felé!
A digitális oktatásra próbáljunk úgy tekinteni, mint a magyar oktatást ért legnagyobb innovációs lehetőségre!
Három százalékkal nő a gyermekek közéteztetési díja. A bölcsődei ellátásért nem, viszont az időszakos bölcsődei ellátásért fizetni kell, de az önköltségi árnál jóval kevesebbet. A kalocsai gyermekek több mint fele részesül különböző kedvezményekben.
Nem várjuk azt, hogy nyilatkozzanak a fiatalok arról, hogy hány gyermeket szeretnének – mondta Novák Katalin az InfoRádió Aréna című műsorában.
A jövőben még több férőhely várná Kalocsán a legifjabb, bölcsődés korosztályt. A város képviselőtestülete arra számít, a paksi beruházások helyben maradásra ösztönözhetik a fiatal családokat, ezért a bölcsődei férőhelyek további bővítése mellett döntöttek abban az esetben, ha megkezdődne Paks II építése.
A szeptemberben megnyitott, Solton csak „TOP-os mini bölcsődének” nevezett intézmény még azok kétkedését is eloszlatta, akik tapasztalatok híján inkább otthon maradtak, vagy mélyen a pénztárcájukba nyúlva, más megoldást kerestek.
A hartai új mini bölcsőde várhatóan január 10-től 7 apróságot fogad, egyben hét szülő előtt nyitja meg a lehetőségét annak, hogy visszatérjen a munka világába.
Az önkormányzat a bölcsőde építésével azt szeretné elérni, hogy a fiatalok nem vándoroljanak el, lehetőleg minden ingyenes állami és önkormányzati szolgáltatást, a bölcsődétől az óvodán át az általános iskoláig helyben vegyenek igénybe.
Dunapatajnak története során még soha nem volt bölcsődéje, ám most, a fiatalok helyben maradását segítve, 170 milliós pályázati forrásból egy 14 férőhelyes bölcsődét építenek.