Itt találod az összes cikket a „dr. Kovács György” témában!
Folytatódott Kalocsán az egykor itt szolgált honvédalakulatok emlékét őrző szervezetek hagyománya, amely szerint több helyszínen koszorúzással emlékeznek a daliás időkről, miközben a fiatalság felé is igyekeznek nyitni – idén az utóbbi években látottaknál nagyobb sikerrel.
A Honvédelmi Napra a gyülekező május 23-án, csütörtökön 9:30 órától a Negyvennyolcasok terén lesz.
Hatodik alkalommal tartották meg a BEOSZ-DAR rakéta-tüzér fegyvernemi napját, két helyszín felkeresésével. Megkoszorúzták a Széchenyi lakótelepen Gábor Áron mellszobrát, majd a Csilás parki Kalocsa Katonaváros emlékhelyen a kalocsai tüzérség történetét és az egykori bajtársak emlékét idézték föl.
Sajnos egyre kevesebben jönnek a megemlékezésre, mert az egykori csapat elhalálozás miatt fogyatkozik.
A koszorúk elhelyezése és a főhajtás után a résztvevők népszerű katonaindulók dallamaira vonultak át a Sétálóutcába.
A kerek évfordulón idézzük fel, hogy miként jutott a megsemmisülés sorsára a 2. Magyar Hadsereg! A történelmi tényeket dr. Kovács György nyugalmazott honvéd ezredes doni megemlékezésen elmondott beszéde nyomán ismertetjük.
Szentmise után Benedek György szobrászművész emlékművénél tart megemlékezést Kalocsa Város Önkormányzata, melyen ünnepi beszédet dr. Kovács György ny. ezredes mond - ezt követően koszorúzás és emlékmécses gyújtásra invitálják a lakosságot.
Katonai tiszteletadás mellett, katonazenekar közreműködésével és a Dózsa György technikum rendészeti szakos tanulóinak részvételével tartották meg a magyar hősökről, a magyar honvédelem daliás időszakairól és fájdalmas veszteségeiről és Kalocsa katonavárosi múltáról való megemlékezést a honvédelmi nap keretében.
Katonai tiszteletadás mellett, katonazenekar közreműködésével emlékeztek meg az egykori alakulatról és a régi bajtársakról.
Csütörtök délelőtt a Magyar Honvédelem Napja alkalmából városunkban hagyományosan megtartott honvédelmi nap keretében három helyszínen koszorúztak a Kalocsához kötődő honvédelmi hagyományőrző szervezetek, a járványra tekintettel ezúttal a diákság nélkül.
A Honvédelmi Minisztérium hozzájárulásával, szűkített katonai tiszteletadással és részvétellel tartanak megemlékezést a Magyar Honvédséghez kötődő kalocsai szervezetek.
Kalocsa katonavárosi múltjából kifolyólag számos honvédséghez kötődő hagyományőrző egyesület működik városunkban, sok itt élő taggal. Ezek egy részét tömöríti a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége. Utánajártunk, hogyan befolyásolja tevékenységüket a járvány, arra is tekintettel, hogy tagságuk nagy része – szinte egésze – nyugdíjas korú.
A kalocsai helyőrség történetét fölidézve emlékeztek meg az itt szolgált alakulatokról az egykori bajtársak, a város és a honvédség képviselői jelenlétében pénteken. A zenei aláfestést a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar szolgáltatta, majd térzenekoncertet is adtak. (VIDEÓVAL!)
Az ünnepségen az aktív szolgálatot teljesítő katonák is fejet hajtottak, koszorúztak az alkalomra felsorakoztatott egykori csapatzászlók és az ezredeknek emléket állító oszlopok előtt.
A kalocsai dr. Kovács György nyugalmazott honvéd ezredesnek megyei közösségfejlesztéséért végzett munkáját ismertetnék el az előterjesztés által. A döntés megyei hatáskör.
A II. Magyar Hadsereg doni katasztrófájának 75. évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést január 14-én vasárnap délelőtt Benedek György szobrászművész 2000-ben emelt emlékművénél Kalocsa Város Önkormányzatának szervezésében.
A volt tiszti lakásokra és a róla elnevezett utcára néz Gábor Áron kalocsai szobra.
A Kalocsai Légvédelmi Katonák Hagyományőrző Köre (KLKHK) honvédelmi napot rendezett csütörtökön elsősorban a kalocsai középiskolások számára. Ennek keretében megkoszorúzták a város honvéd emlékhelyeit, a fiataloknak pedig haditechnikai bemutatóval és térzenével is kedveskedtek, és több helyszínen toborzót is tartottak.
Két-három év híján százhetven évvel a daliás idők után – a kalocsai önkormányzat legutóbbi testületi ülésén hozott döntése nyomán – a ’48-49-es szabadságharc legendás alakja, Gábor Áron (szobra) a róla elnevezett páncélos laktanyából a róla nevezett utca melletti parkba költözik.
Civil kezdeményezésre foglalkozott múlt héten az önkormányzati testület egy létesítendő honvédelmi emlékpark kérdésével, valamint azzal, hogy mi legyen a sorsa a Miskei úti laktanyában álló Gábor Áron szobornak. Több lehetőség is fölmerült. Melyik tetszene legjobban?