Itt találod az összes cikket a „Domonyi László” témában!
Az expót tudatosan húsvét előtt rendezik meg, hogy a családok közösen, látványos és szórakoztató környezetben bevásárolhassanak.
Magánszemélyek kommunális adójából 71 millió, helyi iparűzési adóból 1 milliárd 410 millió, idegenforgalmi adóból 10,5 millió forint folyt be város kasszájába.
Novák Katalin a vármegyéhez való személyes kötődéséről szólva felidézte, hogy édesapja Baján, édesanyja Kecskeméten született, gyermekkorában a vakációkat mindig Ágasegyházán, a rokonságnál töltötte, ezért személyesen is erősíteni kívánja a két város, Baja és Kecskemét vármegyén belüli kapcsolatát.
Szinte elkényezteti a kiskőrösi és környékbeli komolyzene kedvelőket az a koncertkínálat, ami az utóbbi időben elérhető a városban. Helyi kötődésű, világhírű pályát befutott művészek látogattak vissza több alkalommal is szülővárosukba, hogy virtuóz játékukkal elkápráztassák a műértő közönséget.
A hazai termékek igazi seregszemléje zajlott április első hétvégéjén Kiskőrösön, ahol a húsvéti ünnepi asztalra mindent megtaláltunk, ami szem-szájnak ingere.
Az agrárium hagyományosan jeles eseményén a Kalocsáról és környékéről érkező termelők a kiállítók közel egyharmadát tették ki.
A Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum két új állandó tárlatot nyitott az emlékév tiszteletére. A szülőházban „Költőnek szült anyám”, az emlékmúzeumban pedig „A 7 év” címmel.
Napirenden a tervtanács működtetése, az építészeti tervpályázatok kiírása, a védett épületek felújítása.
Fókuszban a minőségi, kézműves élelmiszerek.
A városházi ünnepség Petőfi autentikus formában megőrzött szülőháza előtt folytatódott, amelynek egyik kuriózumaként, a hagyományteremtés szándékával a város első osztályos tanulóinak nemzeti színű kokárdát adományozott az önkormányzat, amit a város képviselő-testületének tagjai tűztek fel a kicsik szíve fölé.
Petőfi Sándor a magyar történelem egyik legfontosabb szereplője, Bács-Kiskun megye szülöttje, költő, színész, forradalmár, nemzeti hős, aki a nemzeti- és a megyei identitás példaértékű őrzője.
Rideg László: „Ha 2020 az összetartozás éve volt, akkor 2021 az összefogásé, hiszen nagy erőpróba volt az idei esztendő is mindenki számára, abban pedig csak reménykedünk, hogy ez az összefogás kitart nem csak az év végéig, de egy szép és biztonságos, félelmek nélküli újesztendő alapjait jelenti.”
Az új létesítmény mintegy 1200 négyzetméter nagyságú tűzoltólaktanyát, önálló raktárépületet és egy sportpályát foglal magába.
Az Emlékbizottságba választott Font Sándor országgyűlési képviselő és Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei közgyűlés elnöke fontos nyilatkozatot tett az alakuló ülést követő sajtóeseményen.
A nagy ívű beszédekkel is emlékezetessé tett ünnepségen a lánglelkű költő születésének 200. évfordulójának méltó megünneplésével kapcsolatos bejelentések is elhangzottak.
Az aszályos és a rendkívül intenzív esőkkel érkező rövid időszakok hektikus változása megköveteli, szinte kikényszeríti a víz visszatartását, a vízzel való ésszerű gazdálkodást.
A konferencián 20 érték oklevelet adtak át bízva abban, hogy a jó példa alapjául szolgálhat a további értékgyűjtő, értékteremtő munkának.
Az adományként átadott három eszközzel jobb és hatékonyabb lesz a minőségi fertőtlenítés.
Domonyi László: Kiskőrös város belépett az 1 milliárdos helyi adót fizetők klubjába.
A három város címere mellett a három település zászlaja is díszíti a dombot, középen pedig egy szélirányt jelző berendezés forog.
Csaknem száz eseményt felvonultató emlékévvel ünnepli Kiskőrös újraalapításának 300. évfordulóját, amelynek hivatalos megnyitóját május 18. és 21. között, a Városalapítók Napja és Országos Rétesfesztivál keretében tartják.
A vásár is tudatosította: a magyar termékek vásárlásával azokat segítjük, akik itthon, hazai munkaerővel állítják elő a „kézműves” szóval elismert élelmiszereket.
Ahogy az országban, Bács-Kiskunban is számos település, legutóbb Kiskunhalas ünnepelte a város, a városalapítók napját, amelyet Kiskőrösön a hévégén az Országos Rétes– és Gasztronómiai Fesztivállal is megtoldottak.
Paksi bővítés, kiemelt projektek, új pályázati lehetőségek – mindenhez két dolog kell: kérés és közös összefogás!
A Bács-Kiskun megyében bejegyzett, mintegy 3200 civil szervezet közül 1800-2000 aktív. A 2012-ben az EMMI által életre hívott Civil Információs Centrum Bács-Kiskun megyei központja a megye közepén, Kiskőrösön működik a Főnix Kulturális és Ifjúsági Egyesület által, amely szervezetnek már Kecskeméten és Bácsalmáson is működik saját irodája – számolt be Szedmák Tamás a szervezet elnöke hétfőn Kiskőrösön.
Érdemes volt a naptárban már tavaly előjegyezni a 2016. évi, március 19-én és 20-án, immár hetedik alkalommal megrendezett kiskőrösi Duna-Tisza közi Agrár Expo-t, amely az eltelt évek alatt vitathatatlanul érdemelte ki a régió agráripari csúcsrendezvénye címet.