Itt találod az összes cikket a „dr. Kovács Antal” témában!
A TEIT továbbra is működteti az önálló háttérsugárzási ellenőrzési pontjait, amely az atomerőműtől független eredmények mérését teszi lehetővé. A sugárzási adatok a TEIT honlapján követhetők nyomon.
2021. november 25-én dr. Filvig Géza, a TEIT elnöke, illetve Gáncs István alelnök beszámolókkal nyitják a Társadalmi Ellenőrző Információs és Településfejlesztési Társulás soron következő közmeghallgatását.
Az új sportcsarnok alapterülete összesen mintegy 2400 négyzetméter. A létesítmény 25×45 méteres küzdőtérrel rendelkezik, amely ezen adottságával kiválóan alkalmas kézilabda, röplabda, kosárlabda, teremlabdarúgás, tenisz edzések és versenyek lebonyolítására. A lelátók 150 főnek biztosítanak ülőhelyet, de mobil lelátók alkalmazásával a nézőtér befogadóképessége akár 430 főig növelhető.
A JETA kuratóriuma három hónappal, de legkésőbb 2021. szeptember 30-ig automatikusan meghosszabbítja a támogatási szerződések véghatáridejét, amellyel a kedvezményezettek nem kötelesek élni.
A Paksi Atomerőmű dolgozói érzik a felelősséget munkájuk során, hiszen a Magyarországon megtermelt villamosenergia fele Paksról származik.
A Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT) ebben az évben Györkönyben tartotta szokásos tájékoztató eseményét, a TEIT Családi Napot. A rendezvény célja, hogy a Paksi Atomerőmű és a Kiégett Kazetták Átmeneti Tárolójának (KKÁT) környezetében élő lakosság első kézből kapjon információkat a térségben zajló tevékenységekről.
Összesen 51 pályázat részesült egymilliárd forint támogatásban, a tartaléklistát a kalocsai járás települései vezetik.
Négyéves együttműködést rögzítő keretszerződést írtak alá, 200 millió forint értékben, amelyben az MVM Paksi Atomerőmű és a TEIT feladatait állapították meg.
Idei munkájának szerződéses kereteiről, a költségvetésről és a tavalyi beszámolóról tárgyalt május 2-ai, kalocsai ülésén a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás. Amint a Telepaks írja, a tanácskozáson a nemzetközi tapasztalatok gyarapítása is téma volt. Erre szolgál ugyanis egy spanyolországi szakmai út, amire még májusban sort kerítenek, illetve az orosz partnerszervezettel való együttműködés, amelynek további lehetőségeiről is szó esett.
A JETA történetében az eddigi legmagasabb támogatási összeg, 1,5 milliárd forint áll rendelkezésre, amelyen 47 település 106 támogatási cél megvalósítására osztozik.
Minden kérdésükre megnyugtató választ kaptak a TEIT Ellenőrző Bizottságának tagjai, akik nemrégiben a társulás vezetőivel kiegészülve tettek látogatást a Paksi Atomerőműben – írja a Telepaks Médiacentrum égisze alatt működő Paksi Hírnök, részletezve, hogy a látogatásnak ugyan a négyes blokk épületének süllyedésével kapcsolatban felröppent hírek adtak apropót, de ez cseppet sem volt példa nélküli, hiszen – ahogy emlékeztettek rá – évente több alkalommal sort kerítenek hasonlóra.
Vezérelvein nem, de eszközein szeretne változtatni a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT) a lakosság tájékoztatása terén. A legfontosabb változatlanul a korrektség, de élni kell az új csatornák, modern kommunikációs eszközök adta lehetőségekkel – mondta Gáncs István alelnök a TEIT Balatonfüreden tartott találkozóján.
A paksi Erzsébet Nagyszállóban február 22-én megtartott rendezvényen a Paks II. beruházás vezetői, Süli János, a Paksi Atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter és Mittler István kommunikációs igazgató is megjelent.
Szombaton Kalocsán ünnepelte 25 éves jubileumát a TEIT. Az ennek kapcsán a Kamarateremben tartott konferencia előadói – köztük Süli János miniszter –a Paks 2 aktuális kérdéseitől a TEIT eddigi tevékenységének – benne a különböző konfliktushelyzetek – áttekintésén át a jövő feladatainak kijelöléséig és az orosz kapcsolatokig választották témáikat.
A rendelkezésre álló 980 millió forint a Duna jobb és bal partján lévő települések 136 benyújtott igénye közül 101 támogatását tette lehetővé.
Az atomerőmű teljesítményét sem a szokatlan hideg, sem a dunai jégzajlás nem befolyásolja.
A hat éve működő Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítvány rekordösszeget, egymilliárd forintot kapott a központi költségvetésből, hogy a paksi atomerőmű térségében lévő települések 2017. január 31-ig pályázzanak a különböző fejlesztési céljaik megvalósítására.
Mozgalmas volt a hétvége az atomerőműben, két nap alatt közel kétezer vendéget fogadtak. Azért e kimagasló létszám, mert most tartották a Nyílt Napot, majd a Családi Napot. Az előbbin hagyományosan környékben fekvő települések küldöttségeit fogadják – idén Kajdacs, Solt, Újtelek lakóit –, utóbbin pedig az atomerőmű munkatársait és az ő hozzátartozóikat.
Megszüntették a szakemberek az irányítástechnikai berendezés meghibásodását a paksi atomerőmű 1. blokkjánál, így pénteken kora délután óta már ismét száz százalékos teljesítményen üzemel.
Az irányítástechnikai berendezés meghibásodása miatt leállították a Paksi Atomerőmű 1. blokkját csütörtök reggel. A szakemberek dolgoznak a hiba pontos behatárolásán és elhárításán.
Az idei első tanácskozáson a fő témák egyike az alapítvány működési költségének csökkentése volt, de más fontos döntések is születtek.
Ma 14.30 órától Solton, a polgármesteri hivatalban, dr. Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű kommunikációs igazgatója, a Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítvány elnöke vezetésével ülésezik a JETA.
A Magyar Villamos Művek cégcsoporthoz tartozó Paksi Atomerőmű működése kezdete óta nem zárt olyan eredményes évet, mint tavaly – tudtuk meg az MVM Paksi Atomerőmű tegnap délelőtt Budapesten tartott évértékelő sajtótájékoztatóján.
Az elnök és az alelnök személyéről bizalmi szavazással döntöttek, szóba került a Person Kft-vel kötött 4 milliós szerződés, és tagfelvételeket is tárgyaltak. Fordulatokban gazdag ülést tartott csütörtökön Uszódon a Társulás.