Itt találod az összes cikket a „szentmise” témában!
A paprikaszentelő misén részt vettek városunk és a testvérvárosok vezetői, valamint a Kalocsai Szent István Paprika Lovagrend elöljárói is.
Az elmúlt 17 évben a kápolna ima-és zarándokhellyé vált.
A hagyományok jegyében ünnepi testületi ülésen adják át idén is a városi kitüntető díjakat, majd utána következik a Szent István ereklyéjének jelenlétében celebrált szentmise, a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban.
Június 18-án, vasárnap délelőtt az érseki nagymise előtt a Szent István király templomban tartott reggeli miséről indultak a hívek a Jézus Szíve búcsúi körmenetre.
Dr. Mészáros István atya: Bárcsak minél többen lennének, akik veszik a fáradtságot és eljönnek, őseik örökébe lépve, mert az bizonyos, hogy aki ebben a régióban él, annak déd-, ük vagy szépszülei annak előtte mind itt voltak a búcsúban.
A dr. Bábel Balázs által celebrált szentmise előtt a Kalocsa-kecskeméti érsek megszentelte az újonnan állított Szűz Mária - Béke Királynője szobrot, amelyet zarándokok vittek a településre.
Több szentmisét is tartanak a kalocsai Nagyboldogasszony-főszékesegyházban.
Kalocsa Város Önkormányzata koszorúzással egybekötött ünnepi megemlékezést tart március 15-én a Negyvennyolcasok terén az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére. Ünnepi műsorral készülnek a Nebuló EGYMI tanulói.
Szentmise után Benedek György szobrászművész emlékművénél tart megemlékezést Kalocsa Város Önkormányzata, melyen ünnepi beszédet dr. Kovács György ny. ezredes mond - ezt követően koszorúzás és emlékmécses gyújtásra invitálják a lakosságot.
Az elmúlt 16 évben a kápolna gyakran látogatott ima-és zarándokhellyé vált.
Misét mond dr. Mészáros István prépost-kanonok és Szabó Attila plébános. Közreműködik a Bácska Vadászkürt Egyesület.
Az augusztus 20-ai ünnepi szentmisén a Nagytemplomban megszentelték az új kenyereket.
A főünnep előestéjén tartják a templom búcsúját, praktikus okokból, mert Szent István király a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye védőszentje is, akit a Főegyházmegyében több helyütt is ünnepelnek.
A nagyböjt a bűnbánat, a töredelem, a lelki tisztulás ideje. Nem véletlen egybeesés, hanem gondviselésszerű, hogy a méhészek szentmiséje is erre az időszakra esik, tudniillik a méhek tisztulási kirepülésének is ez az ideje.
Dr. Mák Kornél, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés alelnöke beszédében aláhúzta: a kecskemétiek hálásak lehetnek ezért a földért, hiszen az 1800-as évek végi filoxéra járvány idején az itteni homok védte meg a szőlőt.
Két- és négykerekű járművek is felsorakoztak az áldásért a dr. Mészáros István templomigazgató által bemutatott, vasárnapi szentmise alkalmából. A 2021. július 25-i szentmisén az utazók védőszentjét, Szent Kristófot ünnepelték a Szent István király templomban.
A péntek délutáni bíborosi szentmisét az azt celebráló Erdő Péter születésnapja tette emlékezetesebbé. A rendezvénysorozat szombaton és vasárnap is ünnepi keretek között folytatódott. A háromnapos ünnepet az egyházi zene ünnepévé is emelte a Főszékesegyházi Énekkar és karnagya, Leányfalusi Vilmos, valamint a Szent Efrém Férfikar szolgálata, a papszentelés pedig már önmagában is ünnep az egyházban. Hasonlóra a járvány kezdete óta nem volt, nem lehetett példa.
A háromnapos egyházi ünnepet megnyitó misét Fülöp Ernő apát-kanonok celebrálta.
Május 9-én, vasárnap búzaszentelést tartottak Negyvenszálláson. Mit gondolnak, mire használják a hívek a megszentelt búzatáblából szakított búzacsokrokat?
A húsvét nemcsak vallási, hanem családi ünnep is, amely még a koronavírus-járvány idején sem veszítette el meghitt, családias jellegét.
Magyarországon idén, március 10-én először szentelnek külön napot a méheknek, ezeknek az értékes beporzó rovaroknak.
Otthon elkészített ételekkel nevezhetünk be a Szent István király Lelkészség szervezésében megtartandó gasztronómiai tudáspróbára. Eredményhirdetés: a terményáldó szentmisén. Föltétlen hozzák el áldásért paprikáikat is!
A korábbi évekhez hasonlóan idén is ünnepélyes keretek között emlékeznek meg Kalocsán a mohácsi csatáról, az ott hősi halált halt kalocsai érsekről, Tomori Pálról és mártírtársairól szombat délután. Beszédet mond dr. Bábel Balázs érsek, a koszorúzást követően érseki szentmise lesz.
Az idén, a koronavírus-járvány árnyékában is megtartják a hagyományos augusztus 20-ai programok nagy részét, azonban a nagy tömeget vonzó programokat sajnos nem lehet megrendezni, illetve az 500 fős létszámlimit szigorú betartásával lehet majd megtartani. A teljes program és technikai részletek itt olvashatóak!
Egyik népénekes szentmise után litániával, a másik előtt szentségimádással, a harmadik napon a hagyományos körmenettel és érseki misével ünnepli a hétvégén Kalocsa a város és a szállások Jézus Szíve tiszteletére rendelt főbúcsúját.
A Szent István király (egykori Jezsuita) templomban először tartottak méhész misét, hagyományteremtő szándékkal.
Bábel Balázs érsek: „...Minden templom, ahol bemutatják a Szentmisét Betlehemmé válhat; megélhetjük a csodát, Jézus Krisztus közénk jön szeretetével, és azzal az üzenettel, hogy Isten vissza akar vinni az atyai házba.”
A karácsonyi, újévi ünnepek miatt a szokásostól eltér templomaink miserendje: néhány megszokott mise elmarad, helyette számos ünnepi mise, érseki mise várja a híveket, sőt, karácsonyi koncert is lesz a Nagytemplomban.
„A kereszténydemokrata néppárt az egyetlen történelmi párt, az egyetlen világnézeti értelemben vett kereszténydemokrata párt a magyar politikai palettán.”
A Szent Miklós napi, hagyományos pálinkaszentelő misét december 8-án tartják.
Az esemény szenzációja ezúttal is az erre az alkalomra elejtett szarvasbika „felravatalozása” lehet.
Szent István ünnepének vigíliáján dr. Tóth Tamás pápai káplán, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára mutat be szentmisét városunkban.
A kiskunhalasi Szent Péter és Pál apostolok tiszteletére felszentelt templomban március 31-én ünnepi szentmisét mutatott be Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek a Rákóczi-emlékév megnyitása alkalmából.
A szerdai érseki misén Udvardy György pécsi püspök mondott prédikációt, a Főszékesegyházi Énekkar és Leányfalusi Vilmos karnagy, orgonaművész pedig zenei szolgálatot adott.
Ma emelték helyükre a Nagytemplom déli tornyának harangjait, amelyek már jó ideje a templom előtt voltak közszemlére téve. A négy harangot tegnap délután áldotta meg a téren dr. Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek. Holnapután hálaadó misét mutat be a főpásztor a Nagyboldogasszony főszékesegyházban, illusztris vendégek jelenlétében.