Itt találod az összes cikket a „Fekete Csaba” témában!
Szombaton a bátyai művelődési házban találkozott a népdalkörös „ötösfogat” egy kis öröméneklésre és közös vacsorával egybekötött beszélgetésre.
Az épületek a tervezett energetikai fejlesztés hatására BB, azaz „közel nulla energiaigény” energetikai osztályba kerültek.
A hagyományokat követve a nemzeti ünnep előestéjén a felvonulók megkoszorúzták Petőfi és Kossuth szobrát a Negyvennyolcasok terén, majd a Viski Károly Múzeumba visszatérve negyvennyolcas vacsorán vettek részt.
A beruházás fő céljai a meglévő medrek stabilizálása és azokban állandó vízszint kialakítása, a területen lévő élőhelyek értékének növelése és új vizes élőhelyek kialakítása, a biodiverzitás növelése, valamint a szélsőséges időjárási viszonyokhoz való alkalmazkodóképesség javítása.
Az ítéletidő fákat csavart ki, házak homlokzatát döntötte le, tetőket bontott és rongált meg, a nagyobb károk elsősorban a község központjában és a Baja irányába eső településrészen keletkeztek.
Bátya rálépett a gázpedálra! A napelem-rendszerek telepítésében, a víz visszatartó megoldásokban élen járó és abban mintát adó községben a jelenlegi pályázat szűke időszakban még inkább a környezettudatos megoldásokra törekszenek.
Ezúttal a bátyai fiatalok nem túlzás, országra -, világraszóló sikereit is elismerte a falu közössége.
A gyümölcs utcák mögötti, öt területegységet – a „homokbányát” érintő beavatkozás során a változatos vizes élőhelyek megóvására is törekednek. A növényállomány értékeinek megtartása, illetve minőségi cseréje, szabályozható vízszint és egy fából készült épület létesítése is szerepel a tervben.
A Life Logos 4 Waters program keretében az utcák végében húzódó, ökológiailag igen értékes területen valósulna meg a terület használatát javító, de remélhetőleg a természetvédelem, az élőhelyek védelmét, biológiai diverzitást is szem előtt tartó fejlesztés. Most a tervező szakemberek mutatják be az elképzeléseket, lehetőségeket, akiknek bárki fölteheti kérdéseit, elmondhatja a véleményét!
Fekete Csaba: „nagyon sok megoldást kell létrehozni ahhoz, hogy a talajvízszint csökkenést legalább lassítsuk, de ha megállítjuk, akkor nagyon nagy dolgot hoztunk létre.”
A bátyai préló népszerűsége is jelzi, nagy jelentősége van, ha egy település lakói tudják, hogy honnan származnak.
A végső cél, hogy, Kalocsa ezen szegletében egy olyan természet közeli lakóövezet jöjjön létre, amely a vízmegtartáson, klímavédelmen túl a közelben élők rekreációs igényeit is szolgálja.
A dokumentum a Bátyán már sikeresen, hasonló célból megvalósított, a Belügyminisztérium által koordinált LIFE-MICACC projekt záróakkordja, egyben a folytatás előkészítése, egyelőre anyagi források hozzárendelése nélkül.
A délelőtt a helyi környezet és klímavédelem, míg a délután a felhőtlen kikapcsolódás jegyében telt, melynek helyszínéül a megújult faluházzal szembeni parkot választották.
A helyi közösséget a pandémia bódulatából felélesztő egész napos eseményen a szervezők valamennyi korosztálynak, a családok minden tagjának színes programokkal kedveskedtek.
Hosszú évekkel ezelőtt az egyik nagy viharban elferdült a templomtorony keresztje, így a tetőbádog festésével és az új kereszt elhelyezésével kezdődtek a templom tatarozási munkálatai.
Az építőipari árak drasztikus emelkedését követően, a kezdeti 50 millió forintos összeget 7,5 millióval egészítette ki a megyei önkormányzat. Ám még így is 15 millió forint saját forrásra volt szükség, hogy megvalósulhasson a fejlesztés.
Az összevont közbeszerzési pályázatot már kiírták, a tervek szerint az óvodában már tavasszal elkezdődhet a kivitelezés.
A mintaprojekt a Bátyán csak gödröknek nevezett részen valósult meg, az összegyűjtött csapadék a rekreációs célokat is szolgáló, egy hektáros vízfelületű befogadó- tóba kerül.
Kalocsáról három irányból is meg lehet majd közelíteni az új Duna-hidat. A Pataji úton lakók a Nyugati elkerülő úton, a kertvárosban élők a várost Foktő irányába elhagyva, a városközpontban élők a Meszesi úti körforgón keresztül hajthatnak majd fel leggyorsabban az új Duna-hidra.
Az egyház a belső felújítási munkálatokat az elmúlt években saját költségén elvégeztette, ám forrás híján a műemlék jellegű épület külső felújítási munkálatai mindeddig várattak magukra.
A klub várhatóan már a nyár elején minden olyan szolgáltatást biztosít, amely ennek a korosztálynak a kényelmét, komfortérzetét, napközbeni társas életét, elfoglaltságát nívósan kielégíti.
A bölcsőde lendületet adhat annak, hogy a munkában álló, egzisztenciájukat építő fiatalok helyben maradjanak, biztos bölcsődei háttérrel tervezzék a családjukat, a lakhatásukat, a jövőjüket.
A befogadó-tó körüli füvesítés után kulturált pihenő park, kiülők, főzőhelyek szolgálhatják majd a kikapcsolódásra vágyó helyi lakosokat.
A tározó sekély és mély részén a már meglévő növény - és állatvilágnak teremtik meg az optimális feltételeket.
A bátyai vagy ilyen gyökerekkel rendelkező vállalkozók és kivitelezők különösen maguknak érezték a beruházást, saját településükön „nagyon odatették magukat.”
Rendvédelmi szakszóval élve „katasztrófa sújtotta területté” lehetne nyilvánítani a bátyai határ legértékesebb földterületekkel rendelkező részét.
Az 57 millió forintos TOP pályázati támogatással megújult idősek nappali ellátását, és a házi segítségnyújtást biztosító épületet adták használatba.